Bundesliga: 14 goli "Lewego" i Aubameyanga po 12 kolejkach! Są jednymi z najlepszych w historii

Pierre-Emerick Aubameyang nie odpuszcza Robertowi Lewandowskiemu - na trafienie Polaka w meczu z VfB Stuttgart (4:0) odpowiedział golem w derbach Zagłębia Ruhry z Schalke 04 (3:2).

Konrad Kostorz
Fot PAP/EPA / Fot. PAP/EPA

Najlepszym strzelcem w historii Bundesligi po 12 kolejkach jest Gerd Mueller, który w sezonie 1968/1969 miał na tym etapie już 17 strzelonych goli! "Bomber" trafił także 16 razy (w edycji 1971/1972) oraz 15 razy (1976/1977), a ponadto 16 bramek po 12. serii gier miał jeszcze w 1967 roku Peter Meyer z Borussii Moenchengladbach.

Robert Lewandowski i Pierre-Emerick Aubameyang nie przebijają tylko Muellera oraz Meyera. Polski snajper może czuć się lepszy od konkurenta, ponieważ rozegrał dotąd tylko 877 minut (gol co 63 minuty), a Gabończyk przebywał na boisku przez 1.046 minut (gol co 80 minut). "Auba" jest samotnym liderem klasyfikacji kanadyjskiej, ponieważ zaliczył o jedną asystę więcej od "Lewego".

Po przerwie reprezentacyjnej obaj napastnicy rozegrają mecze wyjazdowe - Lewandowski na Veltins-Arena z Schalke 04 (21 listopada), a Aubameyang z Hamburgerem SV (20 listopada).