Towarzysko: Robben bohaterem Holandii w Cardiff, wysoka wygrana Czechów nad Serbią

Holendrzy dzięki dubletowi Arjena Robbena pokonali na wyjeździe Walijczyków, a Czesi - najbliższy rywal Biało-Czerwonych - rozbili Serbów. W kadrze naszych południowych sąsiadów zagrał Kamil Vacek z Piasta Gliwice.

Krytykowany za egoistyczną grę w Bayernie Monachium Arjen Robben udowodnił, że wciąż jest piłkarzem potrafiącym niemal w pojedynkę zrobić różnicę. Przeciwko Walijczykom ukąsił dwukrotnie, a jego pierwszy gol był ozdobą meczu - ruszył z piłką od środka boiska, w swoim stylu złamał akcję ze skrzydła do środka i precyzyjnym strzałem pokonał Wayne'a Hennesseya.

Spory udział w pokonaniu Smoków miał też Bas Dost. Rosły napastnik VfL Wolfsburg otworzył wynik i asystował Robbenowi przy drugiej bramce. 31-latek tym razem wybiegł oko w oko z bramkarzem i z zimną krwią posłał piłkę do siatki. Dodajmy, że wśród gospodarzy nie zagrały dwie największe gwiazdy: Gareth Bale i Aaron Ramsey.

Czesi, którzy zagrają we wtorek towarzysko z Polską, wysoko wygrali z silną kadrowo Serbią. Kamil Vacek, doceniony przez selekcjonera za udane występy w Ekstraklasie, na murawie pojawił się w 86. minucie. Krótki występ zaliczył również Ondrej Duda - na końcowe cztery minuty zastąpił Marka Hamsika, a Słowacy wygrali ze Szwajcarią.

Grecy jak zawodzili, tak zawodzą. Hellada prowadzona już przez nowego selekcjonera Niemca Michaela Skibbe przegrała z Luksemburgiem, tracąc gola w doliczonym czasie.

Walia - Holandia 2:3 (0:1) 0:1 - Bas Dost 32' 1:1 - Joe Ledley 45+3' 1:2 - Arjen Robben 54' 2:2 - Emyr Huws 70' 2:3 - Arjen Robben 81'

Słowacja - Szwajcaria 3:2 (1:0) 1:0 - Michal Duris 39' 2:0 - Michel Duris 49' 3:0 - Robert Mak 55' 3:1 - Eren Derdiyok 63' 3:2 - Josip Drmić 67'

Luksemburg - Grecja 1:0 (0:0) 1:0 - Aurelien Joachim 90+1'

Czechy - Serbia 4:1 (1:0) 1:0 - Tomas Sivok 17' 2:0 - Tomas Necid (k.) 63' 2:1 - Petar Skuletić 79' 3:1 - Ladislav Krejci 82' 4:1 - Ondrej Zahustel 90+3'

Irlandia Północna - Łotwa 1:0 (0:0) 1:0 - Steven Davis 55'

Katar - Turcja 1:2 (1:0) 1:0 - Ali Asadalla 26' 1:1 - Arda Turan 69' 1:2 - Cenk Tosun 72'