Z Czechami zagramy bez gwiazd

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Fabiański opuścili zgrupowanie reprezentacji Polski po pierwszym meczu towarzyskim z Islandią (4:2).

Mateusz Skwierawski
fot Bartłomiej Zborowski / fot. Bartłomiej Zborowski

"W przypadku Lewandowskiego, Krychowiaka i Fabiańskiego sztab szkoleniowy reprezentacji wziął pod uwagę bardzo duże obciążenia meczowe zawodników w ostatnim okresie i po rozmowie z piłkarzami oraz lekarzem kadry podjęto decyzję o powrocie do klubów" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu na stronie związku.

Lewandowski zagrał z Islandią 89 minut i strzelił dwa gole. Krychowiak spędził na boisku 90 minut natomiast Fabiański całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Największym pechowcem jest Błaszczykowski. Pomocnik nabawił się kontuzji uda w 12. minucie meczu i nie będzie mógł grać przez cztery tygodnie.

Reprezentacja Polski zagra we wtorek drugi mecz towarzyski podczas trwającego zgrupowania. We Wrocławiu zmierzy się z Czechami.