Remis w "polskim" meczu. Grał tylko Fabiański

Tylko Łukasz Fabiański wystąpił w spotkaniu drużyn, gdzie w kadrach znajdują się polscy bramkarze. Artur Boruc nie znalazł się w kadrze meczowej

Michał Piegza
East News

W kadrze meczowej gości zabrakło miejsca dla Artura Boruca. W bramce Swansea wystąpił za to Łukasz Fabiański, który już w 10. minucie musiał wyciągać piłkę z bramki. Na środek pola karnego dogrywał Junior Stanislas, a Joshua King nie dał Polakowi szans na skuteczną interwencję. Kwadrans później było 0:2, Dan Gosling uderzył pod poprzeczkę nie do obrony.

Wydawało się, że po dwóch ciosach gospodarze nie podniosą się. Jednak Swansea jeszcze przed przerwą zdołała doprowadzić do remisu. Najpierw gola zdobył Andre Ayew, a w 38. minucie rzut karny wykorzystał Jonjo Shelvey. Po zmianie stron gole nie padły. W 54. minucie Fabiański musiał wykazać się dużym kunsztem broniąc uderzenie Harry'ego Artera.

Swansea - Bournemouth 2:2 (2:2)
0:1 - King 10'
0:2 - Gosling 26'
1:2 - Ayew 28'
2:2 - Shelvey (k.) 38'

Swansea: Łukasz Fabiański - Kyle Naughton, Neil Taylor, Leon Britton (70' Gylfi Sigurdsson), Kyle Bartley, Ashley Williams, Andre Ayew, Sung-Yueng Ki, Eder (74' Bafetimbi Gomis), Jonjo Shelvey, Wayne Routledge (70' Jefferson Montero).

Bournemouth: Adam Federici - Simon Francis, Charlie Daniels, Andrew Surman, Steve Cook, Sylvain Distin, Matt Ritchie (80' Adam Smith), Dan Gosling, Joshua King (86' Glenn Murray), Harry Arter (90' Shaun MacDonald), Junior Stanislas.

Żółte kartki: Kyle Bartley, Gylfi Sigurdsson, Jonjo Shelvey (Swansea) oraz Matt Ritchie, Junior Stanislas (Bournemouth).