Ligue 1: Wyjazdowe zwycięstwo Paris Saint-Germain

W meczu 14. kolejki francuskiej Ligue 1 zespół Paris Saint-Germain pokonał na wyjeździe FC Lorient 2:1. Gole dla mistrzów Francji zdobyli Hervin Ongenda i Blaise Matuidi.

Łukasz Witczyk
EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON / EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Paryżanie absolutnie zdominowali obecne rozgrywki Ligue 1. W starciu z FC Lorient zespół Paris Saint-Germain odniósł swoje dwunaste zwycięstwo w tym sezonie, a dwa pozostałe ligowe mecze z udziałem mistrzów Francji zakończyły się remisami. Przewaga PSG nad drugim Olympique Lyon wynosi już 13 punktów.

PSG zdominował pierwszą połowę. Goście prowadzenie objęli w 26. minucie, kiedy to Hervin Ongenda po podaniu Gregory'ego van der Wiela pokonał Benjamina Lecomte. 7 minut później drugiego gola dla PSG zdobył Blaise Matuidi. Wykorzystał on dogranie Zlatana Ibrahimovicia i nie dał szans golkiperowi Lorient.

Gospodarze w drugiej połowie zdołali zdobyć kontaktowego gola. W 82. minucie Benjamin Moukandjo pokonał Kevina Trappa. Paryżanie nie dali sobie odebrać zwycięstwa i dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Mają już ich aż 38.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 1:2 (0:2)
0:1 - Hervin Ongenda 26'
0:2 - Blaise Matuidi 33'
1:2 - Benjamin Moukandjo 82'