Chojniczanka punktuje na finiszu! Miedź następną ofiarą

Podopieczni Mariusza Pawlaka ponownie zdobyli decydującego o zwycięstwie gola w doliczonym czasie. Tym razem bohaterem ostatnich chwil meczu z Miedzią Legnica został Paweł Zawistowski.

Piłkarze obu drużyn byli oskrzydleni zwycięstwem sprzed tygodnia. Scenariusz ich meczów był łudząco podobny. Po długim biciu głowami w mur bohaterami zostali obrońcy. Piotr Kieruzel wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i strzelił jedynego gola dla Chojniczanki Chojnice w pojedynku z Pogonią Siedlce. Tomasz Midzierski popisał się podobnym wyczynem w starciu Miedzi Legnica ze Stomilem Olsztyn.

Obraz meczu wskazywał, że na niedzielę mają podobny pomysł. Na boisku działo się sporo, tempo było niezłe, ale sytuacji podbramkowych niewiele. Po kwadransie drużyny wymieniły się ciosami. Strzał Wojciecha Łobodzińskiego został zablokowany, a Andrzej Rybski stracił piłkę na rzecz Michała Stasiaka, gdy składał się do uderzenia na bramkę Miedzi.

Przyjezdni próbowali przejąć inicjatywę na koniec pierwszej połowy, czego efektem było uderzenie Valerijsa Sabali na bliższy słupek. W tej sytuacji kapitalnie interweniował Damian Podleśny i do przerwy było 0:0.

Bramkowy impas próbował przerwać w 57. minucie Patryk Mikita, który sprytnym lobem ominął Dawida Smuga, ale nie trafił do bramki, a w poprzeczkę. Miedź poczuła się zagrożona i odpowiedziała. Zabrakło jednak zdecydowania, by skierować piłkę do bramki po pomyłce Podleśnego. Wynik ani drgnął, a zbliżał się ostatni kwadrans pojedynku.

Gra była wyrównana. Starali się piłkarze po obu stronach barykady, ale nikomu nie wychodziło. Dopiero w doliczonym czasie Chojniczanka przypomniała sobie, jak strzela się gole rzutem na taśmę. Paweł Zawistowski odnalazł się pod bramką, dostawił głowę do dośrodkowania i uderzył celnie do bramki legniczan. Gospodarze podtrzymali patent na Miedź, której jeszcze nigdy nie pozwolili wygrać na własnym stadionie.

Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
1:0 - Paweł Zawistowski 90+3'

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Piotr Kieruzel, Damian Garbacik, Przemysław Pietruszka - Radosław Bartoszewicz, Paweł Zawistowski - Łukasz Kosakiewicz (87' Przemysław Czerwiński), Rafał Grzelak, Andrzej Rybski (66' Bartłomiej Niedziela) - Patryk Mikita.

Miedź: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow - Keon Daniel, Irenusz Brożyna (83' Adrian Cierpka) - Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła (72' Marcin Garuch), Marquitos - Valerijs Sabala (64' Tadas Labukas).

Żółte kartki: Marquitos, Sabala, Garuch (Miedź).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).