Premier League: Sensacja w Londynie po kuriozalnym golu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP
AFP

Sensacją zakończył się ostatni mecz 13. kolejki Premier League. Beznadziejnie grający do tej pory Sunderland pokonał na wyjeździe Crystal Palace 1:0, a gol padł w kuriozalnych okolicznościach!

W tym artykule dowiesz się o:

Wszystko rozstrzygnęło się w 80. minucie w pozornie niegroźnej sytuacji. Na własnej połowie Scott Dann miał znacznie bliżej do piłki niż naciskający go Jermain Defoe, lecz zamiast zdecydowanej interwencji próbował ją nieudolnie zastawiać. Efekt? Napastnik Czarnych Kotów go oszukał, minął też wychodzącego z bramki Wayne'a Hennesseya i dopełnił formalności płaskim strzałem.

Zbici z tropu londyńczycy nie byli już w stanie odpowiedzieć i polegli z rywalem, który przed 13. kolejką miał na koncie zaledwie sześć punktów.

Po poniedziałkowym triumfie Sunderland i tak nie opuścił strefy spadkowej, ale do zajmującego 17. pozycję Newcastle United traci tylko jedno oczko. Crystal Palace natomiast pozostaje na 10. miejscu.