Varane kontuzjowany. Real ma problem

Obrońca Realu Madryt Raphael Varane doznał kontuzji w środowym meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck (4:3). Uraz Francuza to problem dla Rafaela Beniteza, któremu został tylko jeden zdrowy środkowy defensor.

Tomasz Skrzypczyński
AFP / AFP

Raphael Varane znalazł się w podstawowym składzie Realu na środowy mecz z Szachtarem Donieck, jednak nie dotrwał na boisku nawet do końca pierwszej połowy. Francuz opuścił plac gry już w 32. minucie.

22-latek doznał kontuzji mięśniowej. Choć jeszcze nie wiadomo jak długa czeka go przerwa, to jego uraz oznacza duży ból głowy dla Rafaela Beniteza.

W środę Varane'a zmienił Danilo, jednak Brazylijczyk to prawy obrońca. Na ławce rezerwowych nie było środkowego defensora.

Kontuzjowany jest bowiem Sergio Ramos (według hiszpańskich mediów Hiszpan może pauzować nawet osiem tygodni). Na problemy ze zdrowiem nie narzeka tylko Pepe.

W najbliższej ligowej kolejce Królewscy zmierzą się na wyjeździe z SD Eibar. Jeśli Varane nie wyzdrowieje do niedzieli, trener Realu będzie miał duży problem z zestawieniem linii obrony.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)