Wyleciał z boiska za uderzenie chłopca do podawania piłek. River Plate nie obroni tytułu (wideo)

Czwartkowe derby Buenos Aires pomiędzy zespołami Atletico Huracan i River Plate zgodnie z przewidywaniami przyniosły sporo emocji. Kibice obejrzeli cztery gole oraz zupełnie niepotrzebną czerwoną kartkę.

Rafał Smoliński
EITAN ABRAMOVICH / AFP / EITAN ABRAMOVICH / AFP

W pierwszym meczu, rozegranym trzy tygodnie temu, piłkarze River Plate doznali sensacyjnej porażki na własnym obiekcie 0:1 i aby myśleć o występie w finale Copa Sudamericana, musieli koniecznie pokonać drużynę Atletico Huracan na wyjeździe.

Po 45 minutach zadanie to wydawało się niemal niewykonalne, bowiem gole dla gospodarzy zdobyli Patricio Toranzo (2 min.) i Ramon Abila (25 min.). Goście nie mieli nic do stracenia, dlatego po przerwie ruszyli do ataków i dwukrotnie do siatki trafił Rodrigo Mora (68 min. i 81 min.).

Drużyna River Plate potrzebowała zwycięskiej bramki i może by ją uzyskała, gdyby nie Carlos Sanchez. Urugwajczyk wdał się w doliczonym czasie gry w niepotrzebne utarczki z chłopcem podającym piłki. Piłkarz uderzył go w twarz, co nie umknęło uwadze głównego arbitra, który pokazał Sanchezowi czerwoną kartkę.

Zobacz skrót meczu (czerwona kartka Sancheza od 5:05)

Atletico Huracan zremisowało ostatecznie z River Plate 2:2 i dzięki wyjazdowej wygranej awansowało do finału Copa Sudamericana. Argentyński klub powalczy w dwumeczu o tytuł z kolumbijskim Independiente Santa Fe. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 grudnia w Buenos Aires, natomiast rewanż rozegrany zostanie tydzień później.

River Plate weźmie za dwa tygodnie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, w których głównym faworytem będzie FC Barcelona.

Wyniki półfinałów Copa Sudamericana:

CA Huracan Buenos Aires (Argentyna) - River Plate Buenos Aires (Argentyna) 1:0 i 2:2 - awans: CA Huracan Buenos Aires

Independiente Santa Fe (Kolumbia) - CS Luqueno (Paragwaj) 1:1 i 0:0 - awans: Independiente Santa Fe