Bundesliga: Coraz większe problemy w ataku 1.FC Koeln. 7 meczów i 6 bez zdobyczy bramkowej

Bezbramkowy remis na inaugurację 14. kolejki Bundesligi - SV Darmstadt 98 i 1.FC Koeln miały sytuacje do strzelenia gola, ale Christian Mathenia i Timo Horn zachowali czyste konto.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / Andreas Gebert / PAP/EPA / Andreas Gebert
0:1 z Hannoverem, 0:4 z Bayernem, 0:1 z Werderem, 0:0 z Hoffenheim, 2:1 z Bayerem, 0:0 z Mainz oraz 0:0 z Darmstadt - oto wyniki siedmiu ostatnich oficjalnych spotkań 1.FC Koeln. Nie sposób zatem zaprzeczyć, że Kozły mają poważne problemy w ofensywie, ale równocześnie nieźle radzą sobie w destrukcji.

W piątkowym spotkaniu przed przerwą groźniejsze okazje stwarzali miejscowi, którzy na ligowe zwycięstwo czekają od 9. kolejki. Bliski pokonania Timo Horna był Sandro Wagner, z kolei po drugiej stronie boiska bramce beniaminka poważnie zagrażał Matthias Lehmann. Po przerwie obie ekipy szukały swoich szans, dogodnej okazji nie wykorzystał Milos Jojić. Ostatecznie remis można uznać za wynik sprawiedliwy.

Paweł Olkowski cały mecz obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Na prawej stronie obrony wystąpił Marcel Risse, który wygrywa rywalizację z Polakiem.

Darmstadt wciąż ma bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, z kolei Koeln nie traci szans na awans do europejskich pucharów.

SV Darmstadt 98 - 1.FC Koeln 0:0

Darmstadt: Mathenia - Garics, Sulu, Caldirola, Holland - Niemeyer, Gondorf - Kempe (82' Sailer), Rosenthal (70' Rausch), Heller (90+1' Stroh-Engel) - Wagner.

Koeln: Horn - Risse, Maroh, Heintz, Hector - Osako (60' Jojić), Gerhardt (46' Zoller), Lehmann, Vogt, Bittencourt - Modeste (79' Hosiner).