Holandia: Sebastian Steblecki wrócił z zaświatów

Sebastian Steblecki zaliczył pierwszy występ w sezonie 2015/2016. Polski pomocnik SC Cambuur Leeuwarden pojawił się na boisku w piątkowym meczu 14. kolejki Eredivisie z De Graafschap (2:3).

Maciej Kmita
East News

Sebastian Steblecki jest związany z klubem z Leeuwarden od września minionego roku. W poprzednim sezonie wystąpił w 14 meczach i zdobył trzy bramki, ale w bieżących rozgrywkach stracił miejsce w składzie.

W pierwszych 14 spotkaniach sezonu, licząc też Puchar Holandii, Steblecki ani razu nie pojawił się na boisku. Pierwszą szansę od trenera Henka de Jonga otrzymał dopiero w piątkowym meczu z De Graafschap.

Były młodzieżowy reprezentant Polski wszedł do gry w przerwie przy stanie 1:2, a jego zespół ostatecznie uległ rywalom 2:3, choć od 84. minuty grał w przewadze jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Robin Proepper.

Po 13 kolejkach SC Cambuur ma na koncie tylko siedem punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabel Eredivisie. Czerwoną latarnią ligi jest z kolei De Graafschap, które po zwycięstwie z zespołem Stebleckiego ma w dorobku pięć "oczek".

SC Cambuur Leeuwarden - De Graafschap 2:3 (1:2)
0:1 - Peters 7'
0:2 - Straalman 35'
1:2 - Overgoor 43'
2:2 - Will (sam.) 54'
2:3 - Tarfi 88'