Premier League: Wyśmienity De Bruyne daje zwycięstwo Man City. Boruc poza kadrą Bournemouth

Dwie asysty i bramka - to dorobek Kevina De Bruyne w meczu 14. kolejki Premier League. Manchester City pokonał Southampton 3:1.

Bartosz Zimkowski

Pierwsze 20 minut na Etihad Stadium zdecydowanie należały do gospodarzy. Piłka szybko wędrowała od nogi do nogi i w tym czasie Manchester City zdobył dwie bramki. Najpierw w dziewiątej minucie Maya Yoshida stracił piłkę przed własnym polem karnym. Popędził z nią Raheem Sterling i wyłożył ją na czwarty metr, gdzie tylko nogę dołożył Kevin De Bruyne.

Jedenaście minut później Belg do gola dodał asystę, gdy wyłożył futbolówkę do Fabiana Delpha. Były pomocnik Aston Villi uderzył silnie, ale miał nieco szczęścia, ponieważ piłka po drodze odbiła się od nóg jednego z graczy gości i to zaskoczyło bramkarza.

Po zmianie stron lepiej zaczęli prezentować się piłkarze Southampton i szybko zdobyli kontaktową bramkę. Sadio Mane zacentrował na czwarty metr, gdzie najwyżej wyskoczył Shane Long i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.

Kolejne minuty należały do gości, którzy mieli kapitalne okazje do wyrównania. Jedną z nich zmarnował Dusan Tadić, który przegrał pojedynek sam na sam z Wilfredo Caballero. Zemściło się to w sytuacji, gdy De Bruyne kapitalnie podał do Aleksandara Kolarova. Ten miał mnóstwo czasu na oddanie strzału i gdy już to zrobił, to Maarten Stekelenburg był bez szans. Man City wygrał 3:1.

Między słupkami Bournemouth nie pojawił się Artur Boruc. Polak wciąż jest kontuzjowany, a pojedynek z Evertonem miał dziwny przebieg. Po pierwszej połowie The Toffees prowadzili 2:0, by między 80. a 87. minutą stracić dwa gole. W doliczonym czasie gry Ross Barkley znów wyprowadził Everton na prowadzenie i wydawało się, że goście jednak wygrają, ale w siódmej doliczonej minucie Bournemouth wyrównało i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Sześć goli zobaczyli fani na Selhurst Park. Crystal Palace wprawdzie jako pierwsze straciło bramkę w meczu z Newcastle United, ale odpowiedziało pięcioma i zwyciężyło 5:1. Dzięki temu awansowało na szóste miejsce.