Premier League: Hit na remis. Vardy z rekordem

Jamie Vardy pobił rekord wszech czasów Premier League i w jedenastym meczu z rzędu zdobył gola. Leicester City zremisowało z Manchesterem United 1:1.

Bartosz Zimkowski
Newspix

Kilka zmian w składzie dokonał Louis van Gaal i na ławce posadził m.in. Memphisa Depay'a czy Morgana Schneiderlina. Pojedynek z Leicester City był starciem lidera z wiceliderem.

Sporo pisało się jednak o Jamie Vardy'm, który w dziesięciu z rzędu meczach zdobywał przynajmniej po jednym golu. Jeśli pokonałby bramkarza Manchesteru United, pobiłby rekord byłego zawodnika Czerwonych Diabłów Ruuda van Nistelrooy'a.

Długo nie trzeba było czekać na trafienie reprezentanta Anglii. W 24. minucie Lisy wyszły z kontrą po rzucie rożnym Man Utd. Christian Fuchs idealnie podał do Vardy'ego, który znalazł się oko w oko z Davidem de Geą i okazji nie zmarnował. Uderzył obok niego i chwilę później mógł celebrować nowy rekord Premier League.

Kolejne minuty należały do gospodarzy, jednak gościom udało się tuż przed przerwą wyrównać stan meczu. Po kornerze Bastian Schweinsteiger przepchnął Shinjiego Okazakiego i strzałem głową z kilku metrów zdobył gola.

Tuż po zmianie stron Niemiec mógł się cieszyć z drugiego trafienia, ale tym razem Kasper Schmeichel zdołał sparować strzał byłego gracza Bayernu Monachium.

W odpowiedzi świetną okazję zmarnował rezerwowy Leonardo Ulloa, który dobrze przyjął sobie piłkę, ale płaski strzał nie zaskoczył de Gei.

Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1 i Leicester nie wróciło na fotel lidera. Ma tyle samo punktów co Man City, ale gorszy bilans bramkowy.

Leicester City - Manchester United 1:1 (1:1)
1:0 - Jamie Vardy 24'
1:1 - Bastian Schweinsteiger 45+1'

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson (80' Ritchie de Laet), Wes Morgan, Robert Huth, Christian Fuchs, Riyad Mahrez, N'Golo Kante, Danny Drinkwater, Marc Albrighton (70' Jeffrey Schlupp), Shinji Okazaki (60' Leonardo Ulloa), Jamie Vardy.

Man Utd: David de Gea - Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind, Paddy McNair, Michael Carrick, Bastian Schweinsteiger, Juan Mata, Ashley Young, Wayne Rooney (68' Memphis Depay), Anthony Martial.

Żółte kartki: Ashley Young (Man Utd).

Sędzia: Craig Pawson.