Ligue 1: Świetny występ Kamila Grosickiego

Kolejny udany występ Kamila Grosickiego we Francji! Tym razem reprezentant Polski zaliczył gola i asystę w meczu przeciwko Stade Reims. To właśnie jego trafienie uratowało punkt ekipie z Rennes.

Sebastian Najman

Były piłkarz Jagiellonii Białystok potwierdza, że znajduje się w doskonałej formie. W 44. minucie sobotniego spotkania Kamil Grosicki asystował przy otwierającej wynik bramce Jeremiego Boga. Później sytuacja gości mocno się skomplikowała. W zaledwie osiem minut do ich siatki trafili Aissa Mandi oraz Nicolas De Preville i to grający w 10-tkę zawodnicy Stade Reims zmierzali po swoje piąte zwycięstwo.

Tuż przed końcem przyjezdnych z Rennes przed niepowodzeniem uchronił jednak "Grosik". Pozostawiony bez opieki w polu karnym 27-latek ze spokojem pokonał Kossi Agassa. Dla Grosickiego to piąty gol w obecnym sezonie.

W pozostałych meczach 15. kolejki również nie brakowało emocji. PSG bez najmniejszych problemów rozgromiło na Parc des Princes beniaminka Ligue 1, ESTAC Troyes 4:1. Na listę strzelców wpisali się między innymi Edinson Cavani i Zlatan Ibrahimović. Honor przyjezdnych w doliczonym czasie gry uratował Thomas Ayasse.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła plasująca się w strefie spadkowej Toulouse. le Tef niespodziewanie uporali się z piątym w tabeli Nice 2:0 po golach Martina Braithwaite'a i Wissama Ben Yeddera. Goście od 29. minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Mouez Hassen.

Ciągle dużo poniżej oczekiwać spisuje się Lille. Les Dogues doznali piątej porażki, przegrywając z Angers (0:2), które dzięki temu wskoczyło na pozycję wicelidera. Komplet punktów podopieczni Stephane'a Moulina zawdzięczają Gillesowi Sunu. Francuz zdobył dwie bramki w ciągu pięciu minut.

Remisami zakończyły się natomiast pojedynki w Nantes i Ajaccio. Co ciekawe w sześciu spotkaniach sędziowie pokazali aż cztery czerwone kartki.