Ligue 1: Przełamanie Lille, kolejny remis Monaco

AS Monaco znów straciło punkty. Tym razem Les Asemistes zremisowali przed własną publicznością z wiceliderem Ligue 1 SM Caen, tracąc gola w samej końcówce. Pierwsze od sześciu kolejek zwycięstwo odniosło z kolei Lille.

Sebastian Najman
PAP

Po prawdziwej kanonadzie strzeleckiej i remisie w Marsylii aż 3:3 podopieczni Leonardo Jardima bardzo chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Zadanie mieli utrudnione, ponieważ musieli stawić czoła rewelacyjnie spisującemu się w obecnych rozgrywkach Caen. Wszystko układało się jednak po myśli gospodarzy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Guido Carrillo. Do pełni szczęścia zabrakło im kilkudziesięciu sekund. Tuż przed końcem punkt przyjezdnym uratował Ronny Rodelin.

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła Toulouse. Walczący o wydostanie się z dna tabeli le Tef tym razem uporali się z outsiderem Ligue 1, ESTAC Troyes. Triumf zapewnili im Issa Diop, Jean Akpa Akpro oraz Aleksandar Pesic. Warto odnotować, że obie drużyny kończyły mecz w 10-tkę.

Kolejny awans zanotowało Ajaccio. Podopieczni Jeana-Michela Cavalliego znaleźli sposób na Montpellier, które przecież kilka dni temu sensacyjnie rozbiło Olympique Lyon (4:2). Trafienia Jacques Zoua i Johna Tshibumbu wystarczyły do tego, aby pewnie triumfować na wyjeździe.

Trzy gole zobaczyli kibice na Stade du Roudourou, gdzie Guingamp przegrało z Reims. Czerwono-niebieskich pogrążył David Ngog, zdobywca dwóch goli. Komplet punktów zainkasowały także Bastia i Lille, które na sukces czekało długich sześć kolejek. Upragnione przełamanie zapewnił w 61. minucie Yassine Benzia.