Benzema bohaterem Realu Madryt. "Królewscy" zmietli rywala w pierwszej połowie

Po ponad 2 miesiącach pierwszy dublet na swoim koncie zapisał Karim Benzema. Z dobrej strony zaprezentowali się również pozostali piłkarze z tercetu "BBC" i Real Madryt pewnie pokonał Getafe 4:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/JPGandul / PAP/EPA/J.P.Gandul

Pierwszy raz od przegranego El Clasico trener Rafael Benitez wystawił w podstawowym składzie ofensywne trio "BBC". Przeciwko Barcelonie napastnicy Realu nie mieli nic do powiedzenia, ale z Getafe mogli potwierdzić swoje strzeleckie umiejętności. Już po 16. minutach dublet na swoim koncie miał przeżywający jeden z najgorszych okresów w swojej karierze Karim Benzema. Francuz tym samym odpowiedział mediom na ostatnie doniesienia o możliwym odejściu z Madrytu.

Jeszcze przed przerwą swoje trafienia dołożyli kolejni piłkarze z tercetu - Gareth Bale oraz Cristiano Ronaldo. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w kilku sytuacjach na wysokości zadania stanął golkiper Getafe - Vicente Guaita. Defensorzy gości zostawiali za dużo miejsca rywalom i za swoje błędy już w pierwszej połowie zapłacili stratą goli.

Cztery szybko zdobyte bramki zabiły mecz. Po zmianie stron niewiele działo się na  boisku i tylko Alexis Ruano Delgado strzelił gola na otarcie łez dla popularnych "Azulones". Asystę przy trafieniu stopera zaliczył były gracz Realu - Pedro Leon.

Pewne zwycięstwo diametralnie nie zmieniło nastrojów w stolicy. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem gwizdami zostali "nagrodzeni" trener Benitez i prezes Florentino Perez, a hasła "Florentino do dymisji" można było usłyszeć na Santiago Bernabeu przez cały mecz. Jedynie piłkarze zapracowali na małe plusy u swoich pupili.

Real Madryt - Getafe CF 4:1 (4:0)
1:0 - Karim Benzema 4'
2:0 - Karim Benzema 16'
3:0 - Gareth Bale 35'
4:0 - Cristiano Ronaldo 38'
4:1 - Alexis Delgado 70'

Real Madryt: Keylor Navas - Lucas Vazquez, Pepe (87' Alvaro Arbeloa), Nacho, Danilo - Toni Kroos, Luka Modrić (62' Mateo Kovacić), James Rodriguez - Gareth Bale, Karim Benzema (78' Jese Rodriguez), Cristiano Ronaldo.

Getafe: Vicente Guaita - Damian Suarez, Alexis Delgado, Juan Cala, Roberto Lago - Mehdi Lacen, Victor Rodriguez (80' Bernard Mensah), Pablo Sarabia - Angel Lafita, Wanderson (62' Pedro Leon), Alvaro Vazquez (70' Stefan Scepović).

Żółta kartka: Danilo (Real Madryt).

Sędzia: Mehdi Lacen.

Kosztowna wpadka Realu w Pucharze Króla

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)