Jupiler League: KAA Gent lepszy od Cercle

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza
TVN Agency / Błąd lekarza kosztował zdrowie piłkarza

W pierwszym spotkaniu 22. kolejki Jupiler League KAA Gent pokonał 3:2 Cercle Brugge. Zielono-czarni tym samym nie wykorzystali szansy na wyprzedzenie w ligowej tabeli Standardu Liege, który w niedzielę zmierzy się w Brugii z FC Brugge.

W tym artykule dowiesz się o:

Były klub Marcina Żewłakowa objął prowadzenie w 29. minucie. Obronę gości wymanewrował Bryan Ruiz, który w sytuacji sam na sam z Bramem Verbistem odegrał po linii do Adenkamiego Olufade, a ten z sześciu metrów umieścił piłkę w siatce.

W 54. minucie Olufade ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem pakując piłkę do siatki po celnej główce z najbliższej odległości. Po kwadransie gry kontaktową bramkę zdobył Stij De Smet, dla którego było to już ósme trafienie w tym sezonie Jupiler League. W końcówce precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów popisał się Milos Maric i zapewnił Indianom cenne zwycięstwo. W doliczonym czasie gry Krostof Snelders pokonał Bojana Jorgacevicia, ale na doprowadzenie do wyrównania Cercle zabrakło już czasu.

KAA Gent - Cercle Brugge 3:2 (1:0)

1:0 - Olufade 29?

2:0 - Olufade 54?

2:1 - De Smet 69?

3:1 - Marić 89?

3:2 - Snelders 90?