Grecja: Bartosz Tarachulski zdobył gola, Kavala przełamała złą passę

Zespół AO Kavala walczy w bieżącym sezonie o awans do greckiej ekstraklasy. W kadrze klubu z Macedonii znajduje się dwóch naszych rodaków - Patryk Aleksandrowicz i Bartosz Tarachulski. Drużynie Polaków ostatnio nie wiodło się.

Wojciech Święch

Kavala w poprzednich trzech seriach spotkań ligowych nie zanotowała żadnego zwycięstwa. Działacze beniaminka Beta Ethniki dokonali więc zmiany trenera. Zespół objął szkoleniowiec Giannis Papakostas. Zadebiutował on w nowej roli w weekend w pojedynku przed własną publicznością z GS Diagoras Rodos.

W niedzielne popołudnie w szeregach gospodarzy wystąpił tylko Tarachulski. W kadrze meczowej przyjezdnych zabrakło natomiast Macieja Bykowskiego, który odczuwa obecnie problemy zdrowotne.

Kavala objęła prowadzenie w 20. minucie, kiedy to do siatki piłkę skierował Lazaros Theodorelis. Miejscowi podwyższyli wynik w 66. minucie meczu. Wówczas gola zdobył Nikolaos Soultanidis. Niedługo potem kontaktową bramkę dla GS Diagoras Rodos strzelił z rzutu karnego Anastasios Triandafillou. Wynik spotkania na 3:1 dla gospodarzy ustalił Tarachulski, który w 79. minucie okazał się skutecznym egzekutorem jedenastki. Było to jego trzecie trafienie w aktualnym sezonie ligowym. Polak przebywał na murawie do 83. minuty, kiedy to zmienił go Alex Alves. Kavala po dziewiętnastu rozegranych meczach zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli Beta Ethniki.

AO Kavala - GS Diagoras Rodos 3:1 (1:0)
1:0 - Theodorelis 20'
2:0 - Soultanidis 66'
2:1 - Triantafillou (k.) 72'
3:1 - Tarachulski (k.) 79'

Czerwona kartka: 60' Poulopoulos (Diagoras Rodos).