LM: Messi jeszcze nigdy nie pokonał Cecha. 385 minut Argentyńczyka i ani jednego gola

FC Barcelona będzie faworytem dwumeczu 1/8 finału Champions League z londyńskim Arsenalem, ale bramkarz Kanonierów Petr Cech ma dobre wspomnienia z pojedynków z Lionelem Messi.

Konrad Kostorz
Marc Atkins / Newspixpl / Marc Atkins / Newspix.pl

Zatrzymanie Lionela Messiego to zadanie niezwykle trudne, ale Petr Cech do tej pory potrafił radzić sobie z gwiazdą FC Barcelona. Czeski bramkarz i argentyński snajper stanęli naprzeciwko siebie w 1/8 finału Ligi Mistrzów w 2006 roku oraz w półfinałach w 2009 oraz 2012 roku.

Duma Katalonii z dwóch wskazanych dwumeczów z Chelsea Londyn wyszła obronną ręką (choć w obu przypadkach rywalizacja była niezwykle wyrównana), ale ani jeden strzelony gol nie był autorstwa Messiego. Cecha pokonali Samuel Eto'o, Ronaldinho, Andres Iniesta i Sergio Busquets. Łącznie przez 385 minut supersnajper nie znalazł recepty na doświadczonego golkipera, zaliczając jedynie dwie asysty.

Teraz Cech strzeże bramki Arsenalu Londyn, z którym Messi ma imponujący dorobek 6 trafień w 4 występach. Kanonierzy nie potrafili mu się przeciwstawić w 2010 i 2011 roku na Camp, gdzie przegrywali kolejno 1:4 i 1:3. W obu przypadkach gole puszczał Manuel Almunia.