Puchar Króla: Ekipa Krychowiaka gra dalej! Polski pomocnik dostał wolne

Sevilla po dwóch zwycięstwach nad UD Logrones znalazła się w 1/8 finału Pucharu Króla. W innych wtorkowych meczach również nie było niespodzianek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/PACO PUENTES / PAP/EPA/PACO PUENTES

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Gijon, gdzie miejscowy Sporting musiał odrobić 2-bramkową stratę z pierwszego meczu z Realem Betis. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 1:1, dlatego trener gospodarzy od razu posłał do gry swojego najlepszego gracza w tym sezonie - Alena Halilovicia.

Pomocnik wypożyczony z Barcelony ustrzelił dublet, ale w końcówce Andaluzyjczycy skutecznie odpowiedzieli i mecz zakończył się remisem 3:3. Dublet dla Betisu zdobył Ricky van Wolfswinkel. Dla holenderskiego napastnika to premierowe trafienia w nowym klubie.

W spotkaniach Sevilli w Superpucharze Europy, Primera Division i Lidze Mistrzów Grzegorz Krychowiak zawsze grał od pierwszej do ostatniej minuty, dlatego trener daje odpocząć Polakowi na starcia w Pucharze Króla. Defensywnego pomocnika zabrakło w kadrze na pierwszy mecz z UD Logrones i podobnie było w rewanżu. III-ligowcy u siebie przegrali 0:3, a na Sanchez Pizjuan stracili dwa kolejne gole. Na listę strzelców wpisali się Ciro Immobile oraz Jose Antonio Reyes.

Wcześniej do 1/8 finału awansowała FC Barcelona oraz III-ligowy Cadiz, który skorzystał z wyrzucenia z rozgrywek Realu Madryt. We wtorek przepustkę do kolejnej rundy uzyskały tylko drużyny z Primera Division.