Puchar Turcji: Przebudzenie Patryka Tuszyńskiego

W meczu 1. kolejki fazy grupowej Pucharu Turcji Caykur Rizespor pokonał 4:1 III-ligowy Bucaspor, a udział w zwycięstwie swojej drużyny miał Patryk Tuszyński, który zdobył jedną z bramek i zaliczył też asystę.

Maciej Kmita

Patryk Tuszyński już w 5. minucie dał swojej drużynie prowadzenie, a kolejne bramki dla Krogulców zdobywali Umit Korkmaz i Teddy Chevalier. Korkmazowi asystował właśnie Polak.

Tuszyński rozegrał pełne 90 minut. Był to jego ósmy występ w bieżącym sezonie. Polski napastnik ma w dorobku dwie bramki i trzy asysty. Premierowego gola w barwach klubu z Rize również zdobył w meczu Pucharu Turcji - 23 września trafił do siatki Adliyesporu.

Rywalami Rizesporu w fazie grupowej Pucharu Turcji oprócz Bucasporu są też Aydinspor i Mersin Idmanyurdu. Zawodnikiem tego drugiego klubu jest Prejuce Nakoulma.

Caykur Rizespor - Bucaspor 4:1 (3:1)
1:0 - Tuszyński 5'
2:0 - Korkmaz 25'
3:0 - Chevalier 30'
3:1 - Taskiran 42'
4:1 - Chevalier 66'