Puchar Włoch: AC Milan pokonał Sampdorię i jest na autostradzie do finału

W ostatnim meczu 1/8 finału Pucharu Włoch AC Milan pokonał 2:0 Sampdorię Genua, która wciąż czeka na debiutanckie zwycięstwo pod wodzą trenera Vincenzo Montelli.

Konrad Kostorz
DANIEL DAL ZENNARO  / DANIEL DAL ZENNARO

Sinisa Mihajlović po ostatnich niepowodzeniach swojego zespołu w postaci ligowych remisów z niżej notowanymi drużynami znów znalazł się pod presją. Według doniesień, Silvio Berlusconi i Adriano Galliani postawili mu ultimatum: zwycięstwa nad Sampdorią oraz Frosinone albo zwolnienie.

Z trudniejszej połowy zadania Serb już się wywiązał, bo Rossoneri wygrali w Genui z zawsze groźną Sampdorią. Pierwszego gola strzelił na początku drugiej część rywalizacji M'Baye Niang (ten sam piłkarz w niedawnym wygranym 4:1 meczu ligowym z Sampdorią popisał się dubletem), wykorzystując sytuację oko w oko z Emiliano Viviano po świetnym dograniu Carlosa Baccy. Odrobienie strat miejscowym utrudniła czerwona kartka, którą otrzymał w 64. minucie Ervin Zukanović. Wynik ustalił w końcówce Bacca po dograniu Keisuke Hondy.

W ćwierćfinale zespół z Mediolanu zmierzy się z Carpi FC, a następnie będzie mierzył się z lepszym z pary Spezia Calcio - US Alessandria Calcio. Rywale nie są z najwyższej półki, a to oznacza, że drużyna z Lombardii znalazła się na autostradzie do wielkiego finału.

Sampdoria Genua - AC Milan 0:2 (0:0)
0:1 - Niang 50'
0:2 - Bacca 90+3'

Sampdoria: Viviano - Cassani, Moisander, Zukanović, Regini - Ivan, Fernando, Carbonero (68' Mesbah) - Soriano - Muriel (77' Cassano), Bonazzoli (59' Christodoulopoulos).

Milan: Abbiati - Abate, Mexes, Romagnoli, De Sciglio - Cerci (70' Honda), Kucka, Bertolacci (82' Mauri), Bonaventura (77' Poli) - Bacca, Niang.

Czerwona kartka: Zukanović /64'/ (Sampdoria).