Weteran bezcenny dla Górnika. "Jest dla nas ważną postacią"

Radosław Sobolewski mimo 39 lat jest dla Górnika Zabrze bardzo ważną postacią. Pokazał to mecz w Lubinie, gdzie doświadczony pomocnik strzelił efektownego gola.

Artur Długosz

Górnik Zabrze w Lubinie z miejscowym KGHM Zagłębiem wygrał 4:2. Jednego z goli strzelił właśnie Radosław Sobolewski. - Już ma trzy bramki w tej rundzie. To jest bardzo dużo. Cieszę się z tego, że w tym meczu uderzył. To był bardzo ważny gol, bo na 3:2. Dał wiarę i oddech chłopakom - skomentował Leszek Ojrzyński.

"Sobol" boryka się z problemami zdrowotnymi. W tym sezonie zagrał tylko w trzynastu spotkaniach Ekstraklasy. W Lubinie boisko opuścił w 78. minucie.

- Zazwyczaj to następuje w 60. minucie. Ma swoje problemy, miał kontuzję, trochę miał przerwy w treningach. Pomaga nam, to było widać przy bramkach. Radek jest ważną postacią dla nas. Chciałbym, żeby grał w 90 minut - mówił Ojrzyński.

Dzięki zwycięstwu z KGHM Zagłębiem Lubin Górnik Zabrze opuścił ostatnie miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej.