Villarreal wygrał rzutem na taśmę! Gol na wagę zwycięstwa w ostatnich sekundach!

W 5 minucie doliczonego czasu gry Villarreal zdobył zwycięską bramkę w konfrontacji z Deportivo La Coruna. W innym meczu punktami podzielił się Athletic Bilbao.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas / PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas

Deportivo La Coruna i Villarreal kapitalnie zamknęły 2015 rok. Ekipa z Galicji miała na koncie 8 kolejek bez porażki (w tym remisy z Atletico i Barceloną), z kolei "Żółte Łodzie Podwodne" mogły pochwalić się passą 4 zwycięstw z rzędu.

W 36. minucie na listę strzelców wpisał się kapitan Villarreal, Bruno Soriano, który wykończył sprytne rozegranie rzutu rożnego i zagranie Mario Gaspara Pereza. Tuż po zmianie stron gospodarze doprowadzili do wyrównania, a główna w tym zasługa najlepszego piłkarza El Depor, Lucasa Pereza. Napastnik wykorzystał błąd jednego z rywali i znalazł w polu karnym Luisa Alberto, który po silnym strzale umieścił piłkę w siatce.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry sędzia, po dość kontrowersyjnej decyzji, zarządził rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Bruno, który zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru. Tym samym Villarreal utrzymało się na czwartej lokacie, a do lidera Atletico traci tylko 5 punktów.

Cenne 2 punkty stracił Athletic Bilbao. Baskowie 2-krotnie wychodzili na prowadzenie w meczu z UD Las Palmas, ale za każdym razem tracili bramkę i mecz zakończył się remisem 2:2. Jednego z goli zdobył jeden z czołowych strzelców ligi, Aritz Aduriz, który ma na koncie już 11 trafień.

Deportivo La Coruna - Villarreal CF 1:2 (0:1)
0:1 - Bruno 36'
1:1 - Luis Alberto 48'
1:2 - Bruno (k.) 90+5'

Athletic Bilbao - UD Las Palmas 2:2 (1:0)
1:0 - Aduriz (k.) 17'
1:1 - Vicente Gomez 62'
2:1 - Inaki Williams 66'