Puchar Ligi: Coraz bliżej wielkiego finału zespołów z miasta Beatlesów

Everton jest w lepszej sytuacji od Manchesteru City przed rewanżem w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej. The Toffees wygrali na Goodison Park 2:1.

Bartosz Zimkowski

Pierwsza połowa spotkania na Goodison Park nie była ciekawa. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie żadna ze stron nie chciała zaatakować rywala mając na uwadze rewanż na Etihad Stadium.

Kiedy wydawało się już, że oba zespoły zejdą na przerwę bez straty gola w drugiej doliczonej minucie Everton wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Rossa Barkley'a, który mocno uderzył z lewej nogi. Wilfredo Caballero zdołał sparować futbolówkę przed siebie, ale wprost pod nogi Ramiro Funesa Moriego. Stoper Evertonu nie pomylił się, a goście domagali się odgwizdania spalonego, o którym nie było mowy.

Druga połowa była już dużo ciekawsza. Obie drużyny raz po raz atakowały bramkę rywali i obaj golkiperzy musieli się sporo napracować, żeby nie puścić gola.

Sztuka ta nie udała im się. Wprowadzony w drugiej odsłonie Jesus Navas otrzymał idealne podanie od Sergio Aguero i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania w 76. minucie. Gospodarze mogli mieć pretensje do siebie, ponieważ to oni przeważali i mieli lepsze okazje strzeleckie.

Jednak już 120 sekund później ponownie prowadzili. Gareth Barry idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie Romelu Lukaku uderzeniem głową zaskoczył golkipera rywali przy okazji doznając kontuzji.

W samej końcówce urazu nabawił się również Seamus Coleman i jako, że Everton wykorzystał wcześniej komplet zmian, to gospodarze musieli kończyć mecz w osłabieniu. Mimo to zwyciężyli i przed rewanżem na Etihad Stadium są w lepszej sytuacji.

Everton - Manchester City 2:1 (1:0)
1:0 - Ramiro Funes Mori 45+2'
1:1 - Jesus Navas 76'
2:1 - Romelu Lukaku 78'

Everton: Joel Robles - Seamus Coleman, Ramiro Funes Mori, John Stones, Leighton Baines, Muhamed Besić, Gareth Barry, Tom Cleverley (46' Leon Osman), Ross Barkley, Romelu Lukaku (81' Arouna Kone), Gerard Deulofeu (69' Kevin Mirallas).

Man City: Wilfredo Caballero - Bacary Sagna, Eliaquim Mangala (46' Martin Demichelis), Nicolas Otamendi, Gael Clichy, Fabian Delph (54' Jesus Navas), Yaya Toure, Fernandinho, David Silva, Kevin De Bruyne (90+1' Fernando), Sergio Aguero.

Żółte kartki: Fabian Delph (Man City).

Sędzia: Robert Madley.