Puchar Anglii: Obrońca trofeum w 4. rundzie

Arsenal wygrał na Emirates Stadium z Sunderlandem 3:1 w meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii. Kanonierzy nie mieli większych problemów z pokonaniem Czarnych Kotów.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

W bardzo silnym zestawieniu wyszedł na mecz z Sunderlandem Arsenal. Tym razem Arsene Wenger oszczędził Mesuta Oezila, który odczuwa już skutki długiego sezonu i grania co trzy dni. Niemca zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Kanonierzy to obrońcy trofeum, ale już w 17. minucie przegrywali. Laurent Koscielny otrzymał złe podanie przed własnym polem karnym. Chciał jeszcze dryblować, ale stracił piłkę na rzecz Jeremaina Lensa, który długo nie zastanawiał się tylko huknął obok Petra Cecha.

Prowadzenie gości utrzymywało się tylko dziewięć minut. Arsenal długo nie kazał czekać swoim kibicom. Theo Walcott idealnie podał na jedenasty metr, gdzie mierzonym strzałem gola zdobył Joel Campbell.

Kolejne minuty należały do gospodarzy, lecz na poważniejsze okazje strzeleckie trzeba było czekać do drugiej połowy. Wówczas Alex Oxlade-Chamberlain oddał techniczny strzał z 19 metrów, który trafił w słupek, a dobitka Walcotta była niecelna. W odpowiedzi z bliska w poprzeczkę uderzył Steven Fletcher.

Arsene Wenger dokonał zmian i na boisko wpuścił m.in. Aarona Ramsey'a. Walijczyk otrzymał płaskie podanie od Hectora Bellerina i z czterech metrów nie spudłował. Arsenal prowadził, a kilka minut później miał już zaliczkę dwóch goli. Znów Bellerin dośrodkował w "szesnastkę", a tym razem Olivier Giroud nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Pod koniec spotkania Arsenal wykreował sobie jeszcze kilka okazji, lecz ani Giroud, ani Ramsey nie byli już w stanie pokonać Jordana Pickforda.

Arsenal niewielkim nakładem sił wygrał 3:1 i awansował do czwartej rundy Pucharu Anglii.

Arsenal - Sunderland 3:1 (1:1)
0:1 - Jeremain Lens 17'
1:1 - Joel Campbell 26'
2:1 - Aaron Ramsey 71'
3:1 - Olivier Giroud 75'

Arsenal: Petr Cech - Hector Bellerin, Gabriel Paulista, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs, Calum Chambers (67' Mikel Arteta), Alex Oxlade-Chamberlain, Joel Campbell (81' Jeff Reine-Adelaide), Alex Iwobi ( 66' Aaron Ramsey), Theo Walcott, Olivier Giroud.

Sunderland: Jordan Pickford - DeAndre Yedlin, Sebastian Coates, John O'Shea (65' Billy Jones), Patrick van Aanholt, Jeremain Lens, Ola Toivonen, Lee Cattermole (57' Yann M'Vila), Duncan Watmore, Steven Fletcher (76' Charalampos Mavrias), Danny Graham.

Żółte kartki: brak.

Sędzia: Martin Atkinson.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)