Na Old Trafford warto przychodzić dopiero w przerwie. Zadziwiająca seria Man Utd

Kibice Manchesteru United powinni przychodzić na Old Trafford dopiero na drugą połowę? Ekipa Louisa van Gaala notuje dziwaczną serię, w którą aż trudno uwierzyć!

Szymon Mierzyński
Jonny Evans, Manchester United Newspix / Fot. Newspix.pl / Jonny Evans, Manchester United

Czerwone Diabły całkowicie zatraciły umiejętność zdobywania goli w pierwszych połowach meczów rozgrywanych na własnym stadionie i nie potrafią trafić do siatki w tych fragmentach od dziesięciu spotkań!

Po raz ostatni u siebie przed przerwą ekipa Louisa van Gaala strzeliła bramkę w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z VfL Wolfsburg (2:1), który rozegrano 30 września ubiegłego roku. Jej autorem był Juan Mata, który wykorzystał rzut karny.

Później Manchester United rozegrał dziesięć domowych pojedynków, w których na pierwsze 45 minut mógłby spokojnie odesłać kibiców do pubów. W sumie w tych spotkaniach padło dziesięć goli, z których siedem zdobyli gospodarze, ale za każdym razem trafiali do siatki dopiero po przerwie. Tak też było w ostatnim, sobotnim starciu III rundy Pucharu Anglii z Sheffield United, gdy decydujący gol padł w doliczonym czasie (Wayne Rooney pewnie egzekwował jedenastkę).