Trwa kapitalna seria Villarreal! Neville przegrał kolejny mecz w Hiszpanii

"Żółte Łodzie Podwodne" wygrały 6. mecz z rzędu w lidze! Uczestnicy Ligi Europy pokonali na własnym boisku Sporting Gijon 2:0. W takim samym stosunku z Realem Sociedad przegrała Valencia.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas / PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas

Piłkarze Villarreal nie mieli większego problemu z pokonaniem znajdującego się w strefie spadkowej Sportingu Gijon. Podopieczni Marcelino Garcii Torala wygrali 2:0 po dublecie Cedrica Bakambu, który wykorzystał asysty Roberto Soldado. Reprezentant Demokratycznej Republiki Kongo najpierw trafił do siatki z najbliższej odległości, a już po przerwie popisał się pięknym technicznym strzałem z 15 metrów i piłka zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka. Bakambu pozostaje najlepszym strzelcem klubu w lidze (8 goli), a Soldado asystentem (7).

Za sprawą sześciu zwycięstw z rzędu Villarreal wyrównało swoje najlepsze osiągnięcie na półmetku sezonu - podobnie jak w rozgrywkach 2010/2011 po 19. kolejkach "Żółte Łodzie Podwodne" mogą poszczycić się 39 punktami na koncie. 5 lat temu ekipa z El Madrigal sezon zakończyła na czwartym miejscu, które zapewniło jej grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Wciąż zwycięstwa w Primera Division nie doczekał się trener Valencii, Gary Neville. Tym razem "Nietoperze" przegrały na wyjeździe z Realem Sociedad 0:2 po dwóch bramkach Jonathasa. To był szybki nokaut w wykonaniu Basków - obie bramki padły w ciągu 3 minut w niemalże identycznych sytuacjach. Z prawej strony dośrodkowywał Carlos Martinez, a do siatki trafiał napastnik gospodarzy.

Real Sociedad przerwał passę 4 meczów bez zwycięstwa w lidze, a Valencia na wygraną w Primera Division czeka od 7 listopada (8 spotkań)! Neville ekipę przejął na początku grudnia i zdobył ledwie 3 na 15 możliwych punktów. Przez fatalną passę ekipa z Mestalla na półmetku sezonu będzie najprawdopodobniej plasować się w dolnej części tabeli.

Villarreal CF - Sporting Gijon 2:0 (1:0)
1:0 - Bakambu 26'
2:0 - Bakambu 51'

Real Sociedad - Valencia CF 2:0 (0:0)
1:0 - Jonathas 79'
2:0 - Jonathas 82'