Trwa kapitalna seria Sevilli! Bardzo dobry mecz Krychowiaka i 2 czerwone kartki

Dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu na własnym boisku odniosła Sevilla! Zdobywcy Ligi Europy pokonali lokalnego rywala, Malagę 2:1, a jednym z bohaterów gospodarzy został Grzegorz Krychowiak.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/Julio Munoz / PAP/EPA/Julio Munoz

Wobec możliwej nieobecności Karima Benzemy na Euro 2016 kilku francuskich napastników walczy o miejsce w reprezentacji. W tym sezonie do tego grona dołączył również Kevin Gameiro, który wykorzystał słabą postawę innych napastników Sevilli - Fernando Llorente oraz Ciro Immobile (powrócił już do Torino) i został podstawowym snajperem w talii Unaia Emery'ego.

W poprzedniej kolejce Gameiro ustrzelił dublet na wagę kompletu oczek w meczu z Athletic Bilbao i w ramach 20. kolejki powtórzył ten wyczyn. Następca Carlosa Bacci najpierw wykorzystał sytuację sam na sam po zagraniu z własnej połowy swojego rodaka - Adila Ramiego, a już po dwóch minutach wykończył kontrę i asystę Vitolo! Tym samym 28-latek zdobył swojego 10. i 11. gola w tym sezonie Primera Division. Do tej pory w reprezentacji Francji napastnik Andaluzyjczyków zaliczył 8 występów i zdobył 1 gola. Poprzednio w narodowej koszulce zagrał jednak w 2012 roku.

Gameiro miał nawet okazję na drugiego hat-tricka w barwach Sevilli, jednak jego silny strzał z półwoleja z linii bramkowej wybił Weligton. Właśnie brazylijski defensor dał Maladze sygnał do ataków. Tuż po uchronieniu własnego zespołu przed stratą gola, po drugiej stronie boiska zgrał głową piłkę, a do siatki z najbliższej odległości trafił najlepszy strzelec Malagi - Charles. Goście rzucili się do ataków, a ostatnie minuty grali nawet w przewadze. Wprowadzony na boisko Vicente Iborra w ciągu 2 minut obejrzał jednak dwie żółte kartki (za dyskusję z sędzią i faul bez piłki) i osłabił swój zespół. Na jego szczęście, Sevilla zdołała utrzymać 1-bramkowe prowadzenie i zaliczyła 9 zwycięstwo z rzędu na własnym terenie w Primera Division. Z kolei Malaga przerwała passę 8 meczów bez porażki w tych rozgrywkach.

Grzegorz Krychowiak po raz 19. w tym sezonie ligowym zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Polak był bardzo aktywny w defensywie. Zaliczył kilka kluczowych przechwytów, a po zmianie stron dyrygował drużyną na tyłach. To również po faulu na byłym pomocniku Reims pierwszą żółtą kartkę obejrzał Arthur Boka, który w następnej swojej akcji podzielił los Iborry i również wyleciał z boiska.

Sevilla FC - Malaga CF 2:1 (2:0)
1:0 - Gameiro 40'
2:0 - Gameiro 42'
2:1 - Charles 72'

Sevilla FC: Sergio Rico - Coke, Adil Rami, Daniel Carrico, Benoit Tremoulinas - Grzegorz Krychowiak, Sebastian Cristoforo (63' Vicente Iborra) - Vitolo, Michael Krohn-Dehli (85' Steven N'Zonzi), Ever Banega (77' Jose Antonio Reyes) - Kevin Gameiro.

Malaga CF: Carlos Kameni - Roberto Rosales, Raul Albentosa, Weligton, Arthur Boka - Nordin Amrabat (68' Roque Santa Cruz), Recio, Ignacio Camacho, Gonzalo Castro - Duje Cop (53' Sergio Duda), Charles.

Żółte kartki: Coke, Cristoforo, Iborra (Sevilla) oraz Cop, Camacho, Boka (Malaga).

Czerwona kartka: Iborra /83', za drugą żółtą/ (Sevilla) oraz Arthur Boka /90+2', za drugą żółtą/ (Malaga).