Kamil Grosicki, dżoker de luxe

- Nasz dżoker de luxe - w taki sposób w trakcie meczu z ESTAC Troyes Kamila Grosickiego określił na Twitterze jego własny klub Stade Rennes.

Jacek Stańczyk
Newspix / Dave Winter / Icon Sport

W sobotnim meczu Polak pojawił się na boisku w 76. minucie, zmienił Ousmane Dembelego. Pięć minut później po rajdzie prawą stroną Kamil Grosicki strzelił gola na 4:2 [na zdjęciu]. To było zwycięskie trafienie w szalonym wyjazdowym meczu, w którym piłkarze Rennes przegrywali już 0:2.

Kamil Grosicki to superrezerwowy. W tym sezonie zagrał w lidze w osiemnastu meczach, ale w aż trzynastu z nich wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Nie przeszkadza mu to w byciu najlepszym strzelcem drużyny prowadzonej przez Philippe'a Montaniera. Polak strzelił już sześć goli.

Zimą pojawiły się informacje, że 27-letni skrzydłowy może opuścić Francję, interesowały się nim kluby niemieckie. Grosicki ma umowę z obecnym klubem do 30 czerwca 2017 roku.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)