Sparingowo: Zabawa Pogoni Szczecin trwa. 6:0 z Błękitnymi Stargard

Piłkarze Pogoni Szczecin rozgromili w swoim trzecim sparingu 6:0 Błękitnych Stargard. Dotychczas II-ligowiec był zmorą Portowców, ale w środę nie miał nic do powiedzenia na boisku.

Łukasz Zwoliński / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński

Dla Pogoni Szczecin to trzecie zwycięstwo w okresie przygotowań. Poprzednio pokonała lokalnego rywala - Arkonię, a także Mewę Resko. Pojedynek z trzecią siłą regionu, Błękitnymi Stargard miał być rozegrany w Pobierowie, jednak boisko w nadmorskim miasteczku jest w katastrofalnym stanie. Dlatego drużyny przeniosły się do stolicy Pomorza Zachodniego.

Spokojnie dla Pogoni zrobiło się po nieco ponad dwóch kwadransach i dwóch golach Władimira Dwaliszwiliego. Przed przerwą do bramki II-ligowca trafił jeszcze Ricardo Nunes, który wraca do futbolu po poważnej kontuzji. Dużo zamieszania robił testowany Iworyjczyk Ismael Kam Traore.

Po przerwie do zabawy przyłączył się Łukasz Zwoliński. Bramkostrzelny napastnik zdobył dublet w ciągu trzech minut, a wynik na 6:0 ustalił Dawid Kort po rajdzie Miłosza Przybeckiego. Pogoń zdobyła w trzech grach sparingowych już 18 goli. Jej następnym przeciwnikiem będzie Kotwica Kołobrzeg.

Dotychczas Błękitni Stargard sprawiali szczecinianom dużo problemów w sparingach. Tym razem byli wyłącznie tłem, choć warto odnotować, że wystąpili bez siedmiu, ważnych zawodników.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard 6:0 (3:0)
1:0 - Władimir Dwaliszwili 8'
2:0 - Władimir Dwaliszwili 16'
3:0 - Ricardo Nunes 23'
4:0 - Łukasz Zwoliński 63'
5:0 - Łukasz Zwoliński 65'
6:0 - Dawid Kort 73'

Pogoń: Jakub Słowik (46' Dawid Kudła) - Adam Frączczak (46' Sebastian Rudol), Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński (46' Sebastian Murawski), Mateusz Lewandowski - Rafał Murawski (46' Jakub Piotrowski), Mateusz Matras (46' Dawid Kort) - Ismael Kam Traore (63' Michał Stańczyk), Takafumi Akahoshi (46' Miłosz Przybecki), Ricardo Nunes (46' Adam Gyurcso) - Władimir Dwaliszwili (46' Łukasz Zwoliński).

Błękitni: Przemysław Wróbel (46' Marek Ufnal) - Franciszek Siwek, Tomasz Pustelnik (46' Wojciech Baszak), Arkadiusz Jasitczak, Maciej Więcek (46' Grzegorz Szymusik) - Maciej Kazimierowicz, Patryk Baranowski - Przemysław Wichłacz (46' Patryk Bednarski), Radosław Wiśniewski (46' Robert Gajda), Bartłomiej Zdunek (46' Tomasz Kamiński) - Sebastian Inczewski (46' Jakub Okuszko).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!