Puchar Arabii Saudyjskiej: Hat-trick Adriana Mierzejewskiego!

W meczu 1/16 finału Pucharu Arabii Saudyjskiej Al-Nassr Rijad Adriana Mierzejewskiego pokonał 7:0 II-ligowy Al-Diriyah, a Polak zdobył aż trzy bramki dla swojego zespołu.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad

Adrian Mierzejewski trafił do siatki rywali w 5., 70. i 87. minucie. Pierwszego gola strzelił po prostopadłym podaniu z głębi pola, drugiego z rzutu karnego, a trzeciego uderzeniem z rzutu wolnego, którym ustalił wynik spotkania na 7:0. Polak zaliczył też asystę przy bramce na 6:0.

Warto także opisać okoliczności, w jakich Al-Nassr podwyższył prowadzenie na 4:0. W 55. minucie jeden z obrońców drużyny gospodarzy wycofał piłkę do swojego bramkarza, a ten wpakował ją do swojej siatki, próbując ją opanować.

Dorobek Mierzejewskiego w bieżącym sezonie jest imponujący: w 12 występach zdobył już dziewięć bramek i zaliczył cztery asysty.

Środowy mecz Pucharu Arabii Saudyjskiej był pierwszym od 21 listopada, w którym Mierzejewski wystąpi od pierwszego gwizdka. Na przełomie listopada i grudnia pauzował z powodu kontuzji mięśnia uda, a potem w Arabii Saudyjskiej trwała przerwa między rundami.

Al-Diriyah - Al-Nassr 0:7 (0:3)
0:1 - Mierzejewski 5'
0:2 - Al-Sahlawi (k.) 41'
0:3 - Al-Sahlawi 42'
0:4 - (sam.) 55'
0:5 - Mierzejewski (k.) 70'
0:6 - Hussein 73'
0:7 - Mierzejewski 87'