Kapitalne przełamanie Sportingu Gijon, 19-latek ponownie z hat-trickiem

Po pięciu porażkach z rzędu w wielkim stylu wygrał Sporting Gijon. Asturyjczycy pokonali u siebie Real Sociedad 5:1, a hat-tricka ustrzelił Antonio Sanabria.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/ALBERTO MORANTE / PAP/EPA/ALBERTO MORANTE

W pierwszym meczu 21. kolejki znajdujący się w strefie spadkowej Sporting Gijon przyjął Real Sociedad. Asturyjczycy przystępowali do meczu z fatalną serią, ale już po 10 minutach prowadzili 2:0. Za sprawą Carlosa Veli Baskowie zdołali zdobyć kontaktowego gola, ale później na El Milonion dzielił i rządził już tylko jeden zawodnik - Antonio Sanabria.

Napastnik w wieku 11 lat wraz z rodzicami przeprowadził się z Paragwaju do Hiszpanii, gdzie szybko odnaleźli go skauci Barcelony. Rozegrał kilka spotkań w rezerwach klubu z Camp Nou, ale już w 2014 roku trafił najpierw do Sassuolo, a następnie do Romy, która za perspektywicznego zawodnika zapłaciła aż 4,9 mln euro! W zespole ze stolicy Włoch 19-latek nie miał szans na regularne występy, dlatego w te lato został wypożyczony do Sportingu Gijon, w którym błyszczy od początku sezonu.

W piątkowy wieczór Sanabria ustrzelił hat-tricka - już drugiego w tym sezonie La Liga, dzięki czemu ma na koncie 9 goli w rozgrywkach Primera Division. Żaden inny zawodnik w jego wieku nie może w tym sezonie poszczycić się takim dorobkiem.

Sporting ostatecznie wygrał 5:1 i przynajmniej do soboty wyskoczył ze strefy spadkowej. Do piątkowego rywala ma 3 oczka straty, ale i 1 mecz rozegrany mniej. Przed Asturyjczykami w połowie lutego zaległe starcie z Barceloną.

Sporting Gijon - Real Sociedad 5:1 (3:1)
1:0 - Carmona 1'