Sparingowo: Pogoń Szczecin pokonała Kotwicę. Wygrana dzięki golom Adama

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / SZYMON GORSKI / PRESSFOCUS /
Newspix / SZYMON GORSKI / PRESSFOCUS /

Piłkarze Pogoni Szczecin mają komplet zwycięstw w sparingach w Polsce. Przed wylotem na zgrupowanie do Turcji pokonali 3:1 Kotwicę Kołobrzeg. Nowe twarze w zespole ponownie dały o sobie znać.

Kotwica stawiła Pogoni opór w przeciwieństwie do poprzednich sparingpartnerów. Piotr Tworek delegował jedenastkę bliską podstawowej i zdobyła prowadzenie. Do bramki Jakuba Słowika trafił płaskim strzałem Tomasz Bejuk. Obrona dowodzona przez Jakuba Poznańskiego radziła sobie z atakami Pogoni, która dla odmiany rozpoczęła młodym składem.

- Sprawdzamy, jak dużo naszym zawodnikom brakuje do poziomu Ekstraklasy – przyznał Piotr Tworek, trener Kotwicy Kołobrzeg. - W pierwszej połowie mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych i mogliśmy nawet prowadzić wyżej niż 1:0. Po przerwie trener Michniewicz wprowadził swoje armaty i okazało się, że nasza tarcza jest trochę za słaba.

Druga połowa wyglądała inaczej. Różnicę zrobili rutyniarze jak Jarosław Fojut czy Rafał Murawski. Poukładali oni grę Pogoni w środku pola i sporadycznie pozwalali kołobrzeżanom wyściubić nos z własnej połowy.

Przewagę Pogoni udokumentowali golami piłkarze, którzy pojawili się w szatni zimą. Adam Gyurcso zakończył strzałem do siatki akcję indywidualną w 51. minucie. Węgier jest najgłośniejszym dotychczas wzmocnieniem zespołu i od czasu do czasu przypomina o swoich umiejętnościach, aby przypadkiem nie usłyszeć, że jest przereklamowany.

Drugi Adam - Nagórski ustalił wynik na 3:1 dwoma golami. Napastnik Vinety Wolin jest sprawdzany od dawna i biorąc pod uwagę długość testów, można przypuszczać, że dostanie szansę w Ekstraklasie. Tym bardziej, że obficie strzela w sparingach. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze przyszłość Ismaela Kama Traore.

- Szanuję to co moi zawodnicy robią na boisku - pochwalił Czesław Michniewicz, trener Pogoni. - Wiadomo, jaka jest pogoda i stan boisk. Poza tym w poniedziałek lecimy na zgrupowanie do Turcji i nikt nie chce złapać kontuzji. Dlatego doceniam zaangażowanie zespołu.

Portowcy nie zagrają już więcej sparingów w Polsce. Bilans cztery zwycięstwa, zero remisów i porażek można więc uznać za zamknięty. Następne mecze kontrolne czekają Pogoń w Turcji.

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (0:1) 0:1 - Tomasz Bejuk 5' 1:1 - Adam Gyurcso 51' 2:1 - Adam Nagórski 67' 3:1 - Adam Nagórski 84'

Pogoń: Jakub Słowik (46' Dawid Kudła) - Błażej Chouwer (46' Sebastian Rudol), Sebastian Murawski (46' Jakub Czerwiński), Michał Stańczyk (46' Jarosław Fojut), Patryk Paczuk (46' Ricardo Nunes) - Konrad Bartoszewicz (46' Mateusz Matras), Michał Walski (46' Rafał Murawski) - Ismael Kam Traore, Dawid Kort (46' Takafumi Akahoshi), Rafał Maćkowski (46' Adam Gyurcso) - Łukasz Zwoliński (46' Adam Nagórski).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!