Sparingowo: Remis Wisły Kraków z Ferencvarosem Budapeszt

W drugim sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Wisła Kraków zremisowała 2:2 z Ferencvarosem Budapeszt. W barwach lidera węgierskiej ekstraklasy wystąpił były zawodnik Białej Gwiazdy, Michał Nalepa.

Maciej Kmita
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Obie bramki dla zespołu Tadeusza Pawłowskiego zdobyli zawodnicy pozyskani w zimowym oknie transferowym. Krakowie objęli prowadzenie w 27. minucie za sprawą Witalija Bałaszowa, który zamienił na gola świetne prostopadłe podanie Rafała Pietrzaka. Wisła nie utrzymała jednobramkowej przewagi i po 72 minutach przegrywała 1:2, ale na dziewięć minut przed końcem do remisu doprowadził Krzysztof Drzazga, któremu asystował Jakub Bartosz.

W spotkaniu z liderem węgierskiej ekstraklasy nie wystąpili rehabilitujący się po kontuzjach Krzysztof Mączyński, Boban Jović i Paweł Brożek.

Mecz z Ferencvarosem był drugim sparingiem Wisły w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej krakowianie przegrali 0:3 z MSK Żylina. W najbliższy czwartek zmierzą się natomiast z bułgarskim Botewem Płowdiw.

Wisła Kraków - Ferencvaros Budapeszt 2:2 (1:1)
1:0 - Bałaszow 27'
1:1 - Varga 39'
1:2 - Nagy 72'
2:2 - Drzazga 81'

Skład Wisły: Radosław Cierzniak - Łukasz Burliga (46' Jakub Bartosz), Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Patryk Małecki (46' Krzysztof Drzazga), Alan Uryga, Rafał Pietrzak (59' Tomasz Cywka), Denis Popović (46' Rafael Crivellaro), Witalij Bałaszow (74' Donald Guerrier) - Zdenek Ondrasek (63' Rafał Boguski).