Sparingowa środa: Polonia Bytom odkuła się, pościg Wigier w Bydgoszczy

Najciekawszym sparingiem dnia był pojedynek Drutex-Bytovii Bytów z Wigrami Suwałki. Do remisu 2:2 doprowadził w 90. minucie Kamil Adamek. Polonia Bytom odkuła się po fatalnej sobocie.

Trenerzy czterech klubów z I ligi zaplanowali grę kontrolną na środek tygodnia. Dwaj przedstawiciele zaplecza Ekstraklasy, czyli Drutex-Bytovia Bytów oraz Wigry Suwałki spotkali się w Bydgoszczy. Najciekawszy sparing dnia zakończył się remisem 2:2. Drużyna Kafarskiego prowadziła po golu Charlesa Nwaogu, jednak Wigry przeprowadziły pościg zakończony golem Kamila Adamka w 90. minucie.

Także piłkarze Zagłębia Sosnowiec oraz Chojniczanki Chojnice nie zwyciężyli. Półfinalista Pucharu Polski przegrał 0:1 z GKS Tychy, a Chojna zremisowała 1:1 z liderem III ligi bałtyckiej, GKS Przodkowo.

Lepiej poszło II-ligowcom za wyjątkiem Wisły Puławy. Wicelider nie ma się czym pochwalić - porażka 2:4 z rezerwami Legii Warszawa nie przynosi chluby.

Pierwsze spotkanie w nowym roku wygrała Kotwica Kołobrzeg. Po potyczkach z silnymi przeciwnikami spotkała się z Leśnikiem Manowo, którego pokonała 2:0. Odkuła się Polonia Bytom, która dzięki zabójczemu finiszowi zatriumfowała 4:1 w sparingu z Hutnikiem Nowa Huta. Poprawiła sobie humory po sobocie, kiedy straciła dziewięć goli.

I liga:

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:1 (0:0)
0:1 - Artur Pląskowski 68'

Chojniczanka Chojnice - GKS Przodkowo 1:1 (1:1)
1:0 - Jacek Podgórski 9'
1:1 - Łukasz Stasiak (k.) 15'

Drutex-Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 2:2 (0:1)
0:1 - Dawit Makaradze (k.) 24'
1:1 - Łukasz Wróbel (k.) 47'
2:1 - Charles Nwaogu 75'
2:2 - Kamil Adamek 90'

II liga:

Wisła Puławy - Legia II Warszawa 2:4 (1:3)
0:1 - Konrad Michalak 34'
0:2 - Eryk Więdłocha 38'
1:2 - Konrad Szczotka 40'
1:3 - Mateusz Zawal 42'
2:3 - Adrian Popiołek 62'
2:4 - Tomasz Nawotka 74'

Raków Częstochowa - Zjednoczeni Bełchatów 3:2 (1:2)
1:0 - Maksym Kowal 13'
1:1 - Daniel Dymek 2'
1:2 - Andrzej Dolot 33'
2:2 - Daniel Rumin 60'
3:2 - zawodnik testowany 74'

Kotwica Kołobrzeg - Leśnik Manowo 2:0 (0:0)
1:0 - Karol Zieliński 60'
2:0 - Błażej Nowak 78'

Olimpia Zambrów - Pelikan Niechanowo 2:2 (2:1)
1:0 - zawodnik testowany 17'
1:1 - Dominik Drzewiecki 31'
2:1 - Mariusz Gogol 43'
2:2 - Łukasz Zagdański 54'

ROW 1964 Rybnik - Concordia Knurów 4:1 (2:1)
Gole dla ROW: Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek, Paweł Mandrysz (dwa)

Polonia Bytom - Hutnik Nowa Huta 4:1 (0:0)
0:1 - Sebastian Jacak 71'
1:1 - Sebastian Pączko 74'
2:1 - Patryk Stefański 80'
3:1 - Adrian Krysian 85'
4:1 - Michał Zieliński 87'

Nadwiślan Góra - Pniówek Pawłowice Śląskie 4:1 (1:0)
1:0 - Mohamed Essam 44'
2:0 - Dawid Ogrocki 56'
3:0 - Filip Korneta 65'
3:1 - Łukasz Polak 80'
4:1 - Kamil Bętkowski 89'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!