Sparingowo: Zwycięstwo Górnika Zabrze nad hiszpańskim III-ligowcem

Górnik Zabrze odniósł drugie zwycięstwo w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Śląski zespół wygrał z grającym w III lidze hiszpańskiej Sabadell FC 2:1. Gole dla Górnika zdobyli Sebastian Steblecki i Michał Janota.

Łukasz Witczyk
Newspix / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Dla Górnika Zabrze był to piąty sparing podczas okresu przygotowawczego. Wcześniej Ślązacy wygrali jedno spotkanie, raz zremisowali, a także ponieśli dwie porażki. W starciu z III-ligowym Sabadell FC to zabrzanie byli stroną dominującą i odnieśli pewne zwycięstwo.

Górnik sparingową konfrontację rozpoczął od szybko strzelonej bramki. Już w 2. minucie Sebastian Steblecki skutecznie zakończył składną akcję zabrzan. Chwilę później bliscy wyrównania byli Hiszpanie, lecz uderzenie jednego z rywali obronił Radosław Janukiewicz.

Zabrzanie stwarzali więcej sytuacji, lecz długo nie potrafili znaleźć sposobu na obrońców oraz bramkarza Sabadell FC. Swoich szans próbowali Marcis Oss oraz Jose Kante. W 34. minucie Górnik podwyższył prowadzenie. Gola zdobył Michał Janota, który strzałem głową zakończył dośrodkowanie Łukasza Madeja z lewego skrzydła.

Na drugą połowę trener Leszek Ojrzyński wysłał nową jedenastkę. Z dobrej strony pokazał się młody Filip Żagiel, który strzelał z dystansu, ale brakowało mu skuteczności. W 64. minucie Hiszpanie zdobyli gola, a z biegiem czasu ich ataki były coraz groźniejsze, lecz gospodarze musieli zadowolić się tylko jedną bramką.

Sabadell FC -
Górnik Zabrze 1:2 (0:2)
0:1 - Sebastian Steblecki 2'
0:2 - Michał Janota 34'
1:2 - ? 64'

Skład Górnika Zabrze:

I połowa: Radosław Janukiewicz - Dominik Sadzawicki, Marcis Oss, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera - Sebastian Steblecki, Szymon Matuszek, Radosław Sobolewski, Michał Janota, Łukasz Madej - Jose Kante.

II połowa: Sebastian Przyrowski - Sebastian Leszczak (81' Filip Żagiel), Bartosz Kopacz, Adam Danch, Ken Kallaste - Bartosz Pikul, Bartłomiej Gajda, Filip Żagiel (71' Bartłomiej Olszewski), Armin Cerimagić - Maciej Korzym, Szymon Skrzypczak.

Żółte kartki: Steblecki, Żagiel, Leszczak.