Sparingowo: Pierwsze zwycięstwo Wisły Kraków, dublet Pawła Brożka

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Wisła Kraków pokonała 3:1 szósty zespół bułgarskiej ekstraklasy, Botew Płowdiw. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Tadeusza Pawłowskiego w czasie przygotowań do rundy wiosennej.

Maciej Kmita

Od 21. minuty Biała Gwiazda przegrywała 0:1, ale tuż przed przerwą wyrównała za sprawą Patryka Małeckiego, który pokonał bramkarza rywali płaskim uderzeniem sprzed pola karnego.

W 77. minucie prowadzenie Białej Gwieździe dał Paweł Brożek, który wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Drzazgi, a po chwili "Brozio" zdobył drugą bramkę, tym razem po podaniu Rafaela Crivellaro.

Dla Brożka występ przeciwko Bułgarom był pierwszym w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej były reprezentant Polski nie grał z powodu urazu mięśnia uda. Napastnik Wisły pojawił się na boisku w drugiej połowie, a opuścił plac gry przed końcowym gwizdkiem, ale na razie nie wiadomo, czy doszło do odnowienia kontuzji.

W czwartkowym meczu zagrał też Boban Jović, który do tej pory rehabilitował się po kontuzji kolana. Wciąż niedysponowany jest za Krzysztof Mączyński. Przeciwko Botewowi nie zagrał również Radosław Cierzniak, który lada dzień ma zostać zawodnikiem Legii Warszawa.

Sparing z Botewem był trzecim Wisły w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej Biała Gwiazda uległa MSK Żylina (0:3) i zremisowała z Ferencvarosem Budapeszt (2:2).

Wisła Kraków - Botew Płowdiw 3:1 (1:1)
0:1 - Nedelew 21'
1:1 - Małecki 43'
2:1 - Brożek 77'
3:1 - Brożek 87

Skład Wisły: Michał Miśkiewicz (46' Michał Buchalik) - Jakub Bartosz (46' Krzysztof Drzazga), Richard Guzmics (46' Arkadiusz Głowacki), Maciej Sadlok, Łukasz Burliga - Patryk Małecki (70' Paweł Brożek, 89' Patryk Małecki), Alan Uryga (46' Rafał Boguski), Rafał Pietrzak, Tomasz Cywka, Witalij Bałaszow (70' Donald Guerrier) - Zdenek Ondrasek (58' Rafael Crivellaro).

Przystanek Stadion Widzewa. Kto przeczyta nazwę?
Źródło: TVP S.A