Co najmniej sześć tygodni przerwy Kevina de Bruyne

Kontuzja, której w środowym meczu Pucharu Ligi z Evertonem (3:1) doznał Kevin de Bruyne, nie jest aż tak poważna, jak początkowo przypuszczano, ale mimo to Belga czeka co najmniej sześciotygodniowa przerwa w grze.

Maciej Kmita

Kevin De Bruyne pojawił się na boisku w 66. minucie środowego spotkania, zdobył bramkę na 2:1 dla Man City i zaliczył asystę przy trafieniu Sergio Aguero na 3:1, ale nie dotrwał na boisku do końcowego gwizdka, ponieważ w 90. minucie ucierpiał w starciu z Ramiro Funesem Morim.

Pierwsze przypuszczenia sugerowały, że de Bruyne doznał poważnego urazu kolana, który mógł wyeliminować go na kilka miesięcy i wykluczyć z udziału w Euro 2016. Ostatecznie Belg nabawił się urazów i stawu skokowego, i stawu kolanowego, ale nie są to poważne obrażenia. Powinien wrócić do gry po sześciotygodniowej przerwie.

De Bruyne nie wystąpi w co najmniej sześciu meczach ligowych, w tym w derbach Manchesteru, finale Pucharu Ligi z Liverpoolem oraz w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów.

Absencja 25-letniego pomocnika to duża strata The Citizens. W 31 dotychczasowych występach De Bruyne zdobył 12 bramek i zaliczył 14 asyst.