Puchar Anglii: Dwa gole ze spalonych i awans Man Utd

Manchester United zwyciężył w meczu Pucharu Anglii z Derby County (3:1) i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Czerwone Diabły zdobyły dwie bramki po minimalnych spalonych.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / LINDSEY PARNABY

Najsilniejszymi "jedenastkami" rozpoczęły ten mecz obie drużyny. Rozgrywki Pucharu Anglii są bardzo cenione na Wyspach Brytyjskich i nic dziwnego, że obaj menedżerowie chcieli wygrać ten pojedynek.

Od pierwszych minut przewagę osiągnęli podopieczni Louisa van Gaala i już po 180. sekundach gola mógł zdobyć Anthony Martial. Francuzowi zabrakło jednak dokładności i chybił celu.

O tym jak takie sytuacje zamieniać na gole pokazał mu w 16. minucie Wayne Rooney. Kapitan Man Utd pięknym strzałem z linii pola karnego nie dał szans na skuteczną interwencję byłemu reprezentantowi Anglii Scottowi Carsonowi. Niestety ten w momencie podania był na minimalnym spalonym i w myśl przepisów bramka ta nie powinna zostać uznana.

Barany dość niespodziewanie wyrównały osiem minut przed przerwą. Chris Martin zgrał futbolówkę w pole karne, a tam defensywny pomocnik George Thorne mimo asysty obrońcy wpakował ją do siatki rywali.

Kolejne minuty należały do gospodarzy, jednak nie byli w stanie już udokumentować tego następnym golem.

Po zmianie stron obraz gry wrócił do tego z pierwszej połowy - znów dominowali goście. Pecha miał Juan Mata, który z impetem uderzył piłkę głową na piątym metrze i ta niemal musnęła słupek Derby.

W 65. minucie Daley Blind dość niespodziewanie znalazł się w polu karnym Derby i bez problemu wykończył podanie Jesse'ego Lingarda.

Derby nie było w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Davida de Geę i goście postawili kropkę nad "i". Martial dobre spotkanie przypieczętował wyłożeniem piłki do Maty, który strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza. Warto dodać, że Martial był na minimalnym spalonym.

Man Utd wygrał ostatecznie 3:1 i awansował do piątej rundy Pucharu Anglii, a van Gaal chociaż na kilka dni odrzucił krytykę dziennikarzy.

Derby County - Manchester United 1:3 (1:1)
0:1 - Wayne Rooney 16'
1:1 - George Thorne 37'
1:2 - Daley Blind 65'
1:3 - Juan Mata 83'

Derby: Scott Carson - Cyrus Christie, Richard Keogh, Jason Shackell, Stephen Warnock, Jacob Butterfield, George Thorne (76' Johnny Russell), Tom Ince, Bradley Johnson (76' Jeff Hendrick), Nick Blackman (59' Abdoul Camara), Chris Martin.

Man Utd: David de Gea - Guillermo Varela, Chris Smalling, Daley Blind, Cameron Borthwick-Jackson, Morgan Schneiderlin (74' Michael Carrick), Marouane Fellaini, Jesse Lingard, Juan Mata (84' Ander Herrera), Anthony Martial, Wayne Rooney.

Żółte kartki: Stephen Warnock (Derby).

Sędzia: Anthony Taylor.

Nowy napastnik Lecha - nowa gwiazda Ekstraklasy?
Źródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)