Bandyckie zachowanie piłkarza Atletico! Dwie czerwone kartki dla graczy Simeone

Filipe Luis już w pierwszej połowie meczu Barcelony z Atletico Madryt otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Komitet ds. Rozgrywek może nałożyć na Brazylijczyka dodatkową karę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Filipe Luis otrzymuje czerwoną kartkę w meczu z Barceloną PAP/EPA / MARTA PEREZ / Filipe Luis otrzymuje czerwoną kartkę w meczu z Barceloną

W 44. minucie, przy stanie 2:1 dla Barcelony, Filipe Luis wszedł wyprostowaną nogą w lewe kolano Lionela Messiego. Argentyńczyk padł na murawę jak rażony piorunem, miał wyraźny ślad po korkach na nodze, ale na swoje szczęście, mógł kontynuować grę. Zagranie miało miejsce w środkowej strefie boiska, a sędzia Undiano Mallenco nie miał wątpliwości i ukarał bocznego defensora Atletico od razu czerwoną kartką.

W normalnych okolicznościach Komitet ds. Rozgrywek za bezpośrednie "czerwo" nakłada na zawodnika karę 2 meczów absencji. W przypadku bardzo ostrych wejść może jednak surowiej ukarać zawodnika.

Wejście Filipe Luisa w nogę Messiego:

W drugiej połowie los Filipe Luisa podzielił drugi defensor Atletico - Diego Godin. Urugwajczyk po dwóch faulach na swoim rodaku, Luisie Suarezie, obejrzał dwie żółte kartki. Stoper w drugiej sytuacji zachował się bezmyślnie. Bezpardonowo zaatakował napastnika Barcy przy linii końcowej, w niegroźnej sytuacji, kiedy rywal biegł z piłką w kierunku... narożnika boiska.

Grające w "dziewiątkę" Atletico, nie było w stanie odrobić 1-bramkowej straty i przegrało z Barceloną 1:2. W najbliższym meczu z Eibar nie zagra także trzeci obrońca, Juanfran, który przeciwko "Dumie Katalonii" obejrzał piątą żółtą kartkę w tym sezonie.

Nowy napastnik Lecha - nowa gwiazda Ekstraklasy?
Źródło: TVP S.A.

Przez ile meczów powinien pauzować Filipe Luis?