Premier League: Arcyważne zwycięstwo zespołu Boruca. Dramat Fabiańskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GERRY PENNY / AFC Bournemouth, Artur Boruc
PAP/EPA / GERRY PENNY / AFC Bournemouth, Artur Boruc

Artur Boruc może cieszyć się z trzech punktów po wtorkowym meczu Premier League. Bournemouth zwyciężyło z Crystal Palace. Natomiast Łukasz Fabiański został pokonany dopiero w doliczonym czasie gry.

Obaj polscy bramkarze tego dnia rywalizowali na wyjeździe i Artur Boruc już w pierwszej połowie musiał sięgnąć do własnej siatki po tym jak Scott Dann z bliska pokonał go. Polak nie miał szans na skuteczną interwencję. Jednak jeszcze przed przerwą beniaminek wyrównał losy meczu.

Na prowadzenie wyszli za sprawą Benika Afobe. Kupiony z Wolverhampton Wanderers za 10 milionów funtów zdobył już swoją trzecią bramkę w czwartym spotkaniu. Bournemouth mogło cofnąć się na własną połowę i tam przyjmować gospodarzy. Sporo pracy miał Artur Boruc, który sześć minut przed końcem meczu nogą obronił strzał Marouane'a Chamakha.

Ostatecznie klub polskiego golkipera wygrał na Selhurst Park 2:1 i ma już siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Wydawało się, że komplet punktów zdobędzie również Swansea City. Łabędzie aż do 92. minuty prowadziły z West Bromwich Albion po trafieniu Gylfiego Sigurdssona. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Łukasz Fabiański, który obronił w sumie siedem strzałów, ale wobec uderzenia Jose Salomona Rondona był już bezradny. Swansea zremisowała 1:1 i ma 26 punktów na koncie.

West Bromwich Albion - Swansea City 1:1 (0:0) 0:1 - Gylfi Sigurdsson 64' 1:1 - Jose Salomon Rondon 90+2'

Crystal Palace - AFC Bournemouth 1:2 (1:1) 1:0 - Scott Dann 28' 1:1 - Marc Pugh 34' 1:2 - Benik Afobe 57'

Jarosław Hampel: Najtrudniejsza zima w karierze