Premier League: Beniaminek zatrzymał Chelsea, mistrz wciąż nie przegrywa, ale zbyt wolno odrabia straty

Chelsea wciąż niepokonana pod wodzą Guusa Hiddinka, ale w starciu z Watfordem wywalczyła zaledwie bezbramkowy remis. Szerszenie tylko przed przerwą toczyły wyrównany bój z mistrzem Anglii, jednak ostatecznie nie dały sobie wbić gola.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

Pierwsza połowa nie porwała, mimo że oba zespoły nastawiły się dość ofensywnie. W tym fragmencie mecz miał różne fazy. Nieco lepiej rozpoczęli goście, ale z ich przewagi nie wynikło nic konkretnego. Później do głosu doszli podopieczni Quique Sancheza Floresa, a sporo krwi napsuł obrońcom The Blues niesamowicie aktywny Odion Ighalo. To nie on jednak, a Etienne Capoue oddał najgroźniejszy strzał. W 28. minucie po jego potężnej bombie z ostrego kąta Thibaut Courtois został zmuszony do sporego wysiłku.

Ostatni kwadrans przed przerwą to znów dominacja Chelsea i ona również miała swoją szansę na otwarcie wyniku. Diego Costa świetnie poradził sobie z dwoma obrońcami, uderzył z ostrego kąta i po rykoszecie od Craiga Cathcarta piłka nieznacznie minęła dalszy słupek.

Po przerwie beniaminek nie potrafił już toczyć wyrównanego boju z mistrzem Anglii, a ten stworzył kilka wybornych sytuacji, po których mógł sobie zapewnić trzy punkty. W 55. minucie trudną pozycję na 5. metrze miał Oscar i po jego strzale piłka minęła słupek. Później natomiast gospodarzy dwukrotnie ratował Heurelho Gomes, który najpierw zatrzymał potężną bombę Branislava Ivanovicia, zaś w 88. minucie dokonał już niemożliwego, broniąc uderzenie głową Costy. To była fenomenalna parada, a goście mogli tylko złapać się za głowy.

Mimo ogromnej przewagi w końcówce, The Blues nie zdobyli na Vicarage Road bramki i musieli się zadowolić jednym punktem, który nic im nie daje. Teraz zajmują 13. miejsce w tabeli, zaś Watford jest 9.

W drugim środowym spotkaniu Everton pokonał Newcastle United 3:0. Wynik otworzył w pierwszej połowie Aaron Lennon, a w ostatnich minutach dwa rzuty karne wykorzystał Ross Barkley. Po 24. kolejce Sroki pozostają w strefie spadkowej, z kolei The Toffees są na 11. pozycji.

Watford FC - Chelsea Londyn 0:0

Watford FC: Heurelho Gomes - Juan Carlos Paredes (68' Allan Nyom), Craig Cathcart, Sebastian Proedl, Jose Holebas, Etienne Capoue (86' Mario Suarez), Ben Watson, Valon Behrami, Jose Manuel Jurado (64' Almen Abdi), Troy Deeney, Odion Ighalo.

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, John Terry, Kurt Zouma, Cesar Azpilicueta, John Obi Mikel, Nemanja Matić (73' Eden Hazard), Willian, Cesc Fabregas, Oscar, Diego Costa.

Żółte kartki: Sebastian Proedl, Juan Carlos Paredes (Watford FC) oraz Diego Costa (Chelsea Londyn).

Sędzia: Mike Dean.

Everton - Newcastle United 3:0 (1:0)
1:0 - Aaron Lennon 23'
2:0 - Ross Barkley (k.) 88'