Ligue 1: PSG jak taran, kolejną ofiarą FC Lorient

Niesamowity jest obecny sezon w wykonaniu Paris Saint-Germain. W 24. kolejce mistrz Francji odniósł 21. zwycięstwo, tym razem pokonując u siebie FC Lorient 3:1.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / IAN LANGSDON

Już w 6. minucie po podaniu Zlatana Ibrahimovicia Edinson Cavani wykorzystał sytuację sam na sam z Benjaminem Lecomtem i wydawało się, że może dojść do pogromu.

Do przerwy jednak goście trzymali się dzielnie i zdołali nawet wyrównać. Efektowną asystę zaliczył Abdul Majeed Waris, który piętą zagrał do wbiegającego w pole karne Raphaela Guerreiro, a ten nie dał szans Kevinowi Trappowi świetnym strzałem w górny róg.

Mimo to przyjezdni nie uniknęli egzekucji, odłożyli ją tylko w czasie. W 55. minucie Layvin Kurzawa obsłużył "Ibrę" i Szwed z kilku metrów zdobył swojego 20. gola w trwającym sezonie Ligue 1. Wynik ustalił z kolei asystent przy drugim trafieniu. Kurzawa skierował piłkę do siatki pięknym wolejem w długi róg i PSG wygrało różnicą dwóch bramek.

Podopieczni Laurenta Blanca mają teraz na koncie 21 zwycięstw i 3 remisy. Daje im to 66 pkt., podczas gdy zajmujące 2. miejsce AS Monaco zgromadziło ich tylko 42. Przepaść to mało powiedziane!

Paris Saint-Germain - FC Lorient 3:1 (1:1)
1:0 - Edinson Cavani 6'
1:1 - Raphael Guerreiro 19'
2:1 - Zlatan Ibrahimović 55'
3:1 - Layvin Kurzawa 69'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa, Benjamin Stambouli, Thiago Motta (64' Blaise Matuidi), Hervin Ongenda, Jean-Kevin Augustin (71' Angel di Maria), Zlatan Ibrahimović (71' Lucas Moura), Edinson Cavani.

FC Lorient: Benjamin Lecomte - Lamine Gassama, Zargo Toure, Lindsay Rose, Raphael Guerreiro, Maxime Barthelme (65' Jimmy Cabot), Rafidine Abdullah (76' Yann Jouffre), Didier Ndong, Romain Philippoteaux (65' Benjamin Moukandjo), Walid Mesloub, Abdul Majeed Waris.

Żółte kartki: Jean-Kevin Augustin (Paris Saint-Germain) oraz Rafidine Abdullah (FC Lorient).