Sparingowa środa: Olimpia Grudziądz i Znicz Pruszków podbijały Trójmiasto

Lechia Gdańsk tylko zremisowała 2:2 z Olimpią Grudziądz w najciekawszym sparingu dnia. Najlepiej poszło dziś w Trójmieście Zniczowi Pruszków, a Kotwica Kołobrzeg spotkała się z interesującym rywalem.

Norbert Barczyk/ Press Focus / Newspixpl / Norbert Barczyk/ Press Focus / Newspix.pl

Olimpia Grudziądz szykuje się do trudnej walki o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Ani runda jesienna, ani początek okresu przygotowań nie krzepił kibiców w Grudziądzu. Co innego wynik sparingu, w którym Olimpia zremisowała z Lechią Gdańsk 2:2.

Przy okazji takich ciekawych wyników warto zwrócić uwagę na skład wyżej notowanego zespołu. Lechia zagrała silną jedenastką z całą plejadą swoich gwiazd od Janickiego, przez Milę po Kuświka. Dopiero po przerwie zaprezentowali się rezerwowi. Przedstawiciel Ekstraklasy wychodził dwa razy na prowadzenie, ale Olimpia odpowiadała i osiągnęła niezły wynik.

Także w Trójmieście dwa sparingi zagrał i nawet wygrał Znicz Pruszków. Przeciwnikami byli reprezentanci III ligi bałtyckiej. Scenariusz gier był podobny. Znicz prowadził 2:0 i pozwalał przeciwnikowi na zdobycie gola kontaktowego, gdy szansę dostali młodsi piłkarze. W weekend Znicz zagra z mocniejszym, pierwszym zespołem Arki Gdyni.

Dublet zwycięstw dopisali sobie również Błękitni Stargard. Klasa przeciwników skłania, by nie przeceniać akurat wyników ze środy. Interesującego sparingpartnera miała Kotwica Kołobrzeg. Drużyna Piotra Tworka pokonała 5:0 Flotę Świnoujście, która próbuje wrócić do poważnego grania. Jako gwiazdkę przy wyniku należy postawić, że nisko notowana Flota zagrała bez trzech, najbardziej doświadczonych zawodników, co ułatwiło jej wypunktowanie.

Remisem 1:1 zakończyła się potyczka półfinalisty Pucharu Polski - Zagłębia Sosnowiec z liderem II ligi - Stalą Mielec. Gole padły pod koniec obu połów. Przed przerwą Robert Bartczak udokumentował przewagę Zagłębia swoim premierowym golem po podpisaniu kontraktu w Sosnowcu. W 85. minucie Kamil Radulj ustalił wynik strzałem do pustej już bramki. Stal pozostała więc niepokonana w okresie przygotowań.

I liga:

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 1:1 (1:0)
1:0 - Robert Bartczak 43'
1:1 - Kamil Radulj 85'

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 0:2 (0:0)
0:1 - Dawid Kwiek 60'
0:2 - Paweł Wolski 82'

Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk 2:2 (1:2)

2:2 - Przemysław Kanarek 82'

Raków Częstochowa - Piłkarski Diament 1:0 (0:0)
1:0 - Marcin Przybylski 65'

Raków Częstochowa - Ślęza Wrocław 3:1 (0:1)
0:1 - Adrian Bergiel 41'
1:1 - Rafał Figiel (k.) 68'
2:1 - Piotr Malinowski 72'
3:1 - Damian Warchoł 77'

Znicz Pruszków - Arka II Gdynia 2:1 (1:0)
1:0 - Michał Danilczyk 22'
2:0 - Michał Danilczyk 57'
2:1 - Patryk Regulski 63'

Znicz Pruszków - Bałtyk Gdynia 2:1 (2:0)

Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec Św. 0:0

Kotwica Kołobrzeg - Flota Świnoujście 5:0 (2:0)
1:0 - Karol Zieliński 14'
2:0 - Mateusz Wrzesień 22'
3:0 - Michał Szubert 68'
4:0 - Radosław Świątkowski 82'
5:0 - Michał Szubert 86'

Legionovia Legionowo - Lechia Tomaszów Mazowiecki 6:0 (2:0)

Błękitni Stargard - Bałtyk Koszalin 5:1
Gole dla Błękitnych: Sebastian Inczewski (dwa), Jakub Okuszko, Tomasz Kamiński, Maciej Kazimierowicz

Błękitni Stargard - Leśnik Manowo 4:2
Gole dla Błękitnych: Piotr Wojtasiak, Paweł Lisowski, Michał Magnuski, Robert Gajda

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!