Pewne zwycięstwo Malagi na rozpoczęcie kolejki. Świetny debiut napastnika Chelsea

Już w pierwszej połowie losy meczu przesądziła Malaga. Andaluzyjczycy strzelili 3 bramki przeciwko Getafe i zgarnęli komplet oczek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / CARLOS DIAZ

Na początek 23. kolejki Primera Division spotkali się sąsiedzi w tabeli - Malaga i Getafe. Andaluzyjczycy od razu ruszyli z atakami i jeszcze przed przerwą prowadzili z popularnymi "Azulones" 3:0!

Wynik meczu otworzył po kapitalnej indywidualnej akcji Juan Anor, który sprytnym zwodem minął rywala, a następnie wykorzystał sytuację sam na sam. Po niecałym kwadransie premierowego gola w nowych barwach zaliczył Christian Atsu. Ghańczyk jest zawodnikiem Chelsea Londyn, ale od sezonu 2013/2014 jest ciągle wypożyczany do innych klubów. 24-latek, bez powodzenia, grał w Vitesse, Evertonie i Bournemouth aż w styczniu trafił do Malagi. Atsu przed tygodniem przesiedział cały mecz na ławce, ale w piątek trener Javi Gracia wystawił go w podstawowym składzie i nie żałował swojej decyzji.

Jeszcze przed zmianą stron wynik meczu ustalił Charles, który asystował przy drugim trafieniu Malagi.

Malaga CF - Getafe CF 3:0 (3:0)
1:0 - Juan Anor 9'
2:0 - Atsu 23'
3:0 - Charles 43'