Sparingowo: Zwycięstwo Cracovii w próbie generalnej

W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej Cracovia wygrała 2:0 z 10. zespołem słowackiej ekstraklasy, Zemplinem Michalovce.

Maciej Kmita

Pierwszą bramkę spotkania zdobył w 7. minucie gry Miroslav Covilo. Serb pokonał Mariana Kelemena uderzeniem głową po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego z rzutu wolnego. Zwycięstwo Pasów w 88. minucie przypieczętował Boubacar Dialiba, który wykorzystał podanie Mateusza Wdowiaka.

W sobotnim meczu trener Jacek Zieliński nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Sretena Sretenovicia. Wystąpili pozyskani zimą Florin Bejan, Hubert Adamczyk i Anton Karaczanakow, ale z nowych twarzy zabrakło Przemysława Pyrdka.

Sparing ze Słowakami był piątym Cracovii w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej Pasy grały z Górnikiem Wałbrzych (2:3), 1.FC Kaiserslautern (0:1), La Hoya Lorca CF (1:0) i CD Olimpic de Xativa (0:0).

Cracovia - Zemplin Michalovce 2:0 (1:0)
1:0 - Covilo 7'
2:0 - Dialiba 88'

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki (46' Deleu), Wołąkiewicz (46' Bejan), Polczak, Jaroszyński (60' Zejdler) - Dąbrowski (71' Adamczyk), Covilo (55' Zjawiński) - Jendrisek (46' Karaczanakow), Cetnarski (60' Dialiba), Kapustka (60 Wdowiak) - Budziński.