Ligue 1: AS Monaco umocniło się na 2. miejscu

AS Monaco ma znikome szanse na dogonienie Paris Saint-Germain, ale staje się głównym faworytem do wicemistrzostwa. Na inaugurację 25. kolejki Ligue 1 podopieczni Leonardo Jardima pokonali OGC Nice 1:0.

Szymon Mierzyński
PAP

Gospodarze mieli utrudnione zadanie, bowiem od 47. minuty grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał wtedy Nabil Dirar.

Mimo to wicelider zapewnił sobie trzy punkty, a decydujący gol padł w 81. minucie. Z rzutu wolnego dokładnie dośrodkował Joao Moutinho, piłkę lekko trącił Tiemoue Bakayoko, lecz to wystarczyło, by pokonać Yoana Cardinale.

Monaco odniosło skromne zwycięstwo i umocniło się na 2. miejscu w tabeli. Teraz podopieczni Leonardo Jardima mają 45 pkt. i o sześć wyprzedzają sobotniego przeciwnika.

Liderujące Paris Saint-Germain zgromadziło 66 oczek i może powiększyć ten dorobek w niedzielnym hicie z Olympique Marsylia.