Atletico Madryt w końcu zwycięskie! Wielki jubileusz Fernando Torresa!

Po czterech meczach bez wygranej przełamała się ekipa Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone pokonali na własnym boisku Eibar 3:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / JAVIER LIZON

To nie był dobry okres dla Atletico. Stołeczna ekipa odpadła z ćwierćfinału Pucharu Króla, a w ostatnich dwóch ligowych meczach zgarnęła tylko oczko. Przełamanie miało nastąpić w konfrontacji na Vicente Calderon z Eibar.

Pierwsza połowa nie mogła się podobać kibicom, a piłkarze nie oddali ani jednego celnego strzału. Prawdziwy mecz zaczął się dopiero po zmianie stron po wielkim kiksie Saula Nigueza. Nominalny pomocnik, w związku z licznymi absencjami w defensywie (nie mogli grać Juanfran, Filipe Luis, Diego Godin i Stefan Savić), wystąpił na pozycji stopera i w 46. minucie stracił piłkę, co wykorzystał duet Sergi Enrich - Keko. Pierwszy z nich zaliczył już ósmą asystę w tym sezonie, a na listę strzelców wpisał się... wychowanek Atletico.

Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna, a po dwóch rzutach rożnych w wykonaniu Koke do siatki z główki trafiali Jose Maria Gimenez i Saul, który tym samym zrehabilitował się za wielki błąd popełniony na początku drugiej połowy.

Atletico kontrolowało wydarzenia boiskowe, a na placu gry pojawił się Fernando Torres. Napastnik był bardzo aktywny i dopiął swego w doliczonym czasie gry. Dla 31-latka był to 100. gol w barwach "Los Colchoneros", na którego czekał od 21 września zeszłego roku! Co ciekawe, na 99 trafieniu zatrzymał się po... pierwszym spotkaniu z Eibar.

Atletico Madryt - SD Eibar 3:1 (0:0)
0:1 - Keko 46'
1:1 - Jose Maria Gimenez 56'
2:1 - Sau Niguez 63'
3:1 - Fernando Torres 90+1'

Atletico Madryt: Jan Oblak - Jesus Gamez, Jose Maria Gimenez, Saul Niguez, Lucas Hernandez - Gabi, Koke, Thomas Partey (59' Oliver Torres), Yannick Ferreira Carrasco - Angel Correa (59' Luciano Vietto), Antoine Griezmann.

SD Eibar: Asier Riesgo - Ander Capa, Lillo Castellano, Mauro dos Santos, David Junca - Dani Garcia, Gonzalo Escalante (70' Takashi Inui) - Keko (85' Saul Berjon), Adrian Gonzalez (90' Josip Radosević), Jota Peleteiro - Sergi Enrich.

Żółte kartki: Thomas, Griezmann (Atletico) oraz Keko, Lillo, Junca (Eibar).