Premier League: Fabiański bez zwycięstwa. Tottenham nadal walczy o mistrzostwo

Łukasz Fabiański w drugim meczu z rzędu nie mógł cieszyć się z kompletu punktów. Tymczasem o mistrzostwo wciąż walczy Tottenham Hotspur.

Bartosz Zimkowski
Newspix / Paul Roberts

Jedynie na ławce rezerwowych usiadł Dele Alli, który jest jednym z odkryć tego sezonu. Reprezentant Anglii miał drobne problemy zdrowotne i stąd Mauricio Pochettino zdecydował się pozostawić go jedynie wśród zmienników. Jednak jak pokazały kolejne minuty jego wejście na murawę sporo zmieniło.

W pierwszej odsłonie zdecydowanie przeważali gracze Tottenhamu Hotspur. Nie byli jednak w stanie postawić kropki nad "i". W 61. minucie na boisku zameldował się wspomniany Alli i już cztery minuty później zaliczył asystę. Wyłożył piłkę jak na tacy Kieranowi Trippierowi, który z trzech metrów zdobył swoją pierwszą bramkę w karierze dla Tottenhamu.

Kolejne fragmenty spotkania także należały do gospodarzy. Goście nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Hugo Llorisa. W całym meczu oddali zaledwie jeden celny strzał i zasłużenie przegrali na White Hart Lane.

Czwarty pojedynek z rzędu nie przegrała Swansea City. Jednak Łabędzie nie były w stanie przed własną publicznością pokonać Crystal Palace. Zaczęło się bardzo dobrze, ponieważ pięknym golem z rzutu wolnego popisał się Gylfi Sigurdsson i wszystko układało się wyśmienicie. Tuż po zmianie stron Scott Dann doprowadził do wyrównania ustrzelając swoją piątą bramkę w sezonie. Łukasz Fabiański nie był w stanie zatrzymać tego uderzenia. Na Liberty Stadium pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Aston Villa. Ograła Norwich City 2:0, które tym samym spadło do strefy spadkowej. The Villans wciąż znajdują się na dnie tabeli z marnym dorobkiem 16 punktów i stratą ośmiu do bezpiecznej strefy. Z pewnością humoru nie poprawiło Aston Villi zwycięstwo Newcastle United nad West Bromwich Albion. Dzięki temu Sroki wydostały się nad kreskę.